12oC Αθήνα

Με τεσσάρα γιόρτασε στην Αυστραλία ο Ολυμπιακός

ΦΩΤΟ OLYMPIACOS.ORG

Με ιδανικό τρόπο ολοκλήρωσε τη σεζόν ο Ολυμπιακός που νίκησε με 4-1 τη Βίκτορι στο “αντίο” του Ερνέστο Βαλβέρδε. Φουστέρ, Φετφατζίδης και Ντιόγο οι σκορερ των νταμπλούχων.

Δίνει 3 εκ. ευρώ ο Ολυμπιακός για τον Τσάβες

Το πολύ καλό πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Ολυμπιακό που μπορστά σε πολυάριθμούς φίλους του επιβλήθηκε με 4-1 της Βίκτορι στο φιλικό που έγινε στη Μελβούρνη.

Ο Φουστέρ στο 10′ άνοιξε το σκορ για τους “ερυθρόλευκους” και ο Φετφατζίδης στο 23′ έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του. Δύο λεπτά αργότερα το αυτογκόλ της Βίκτορι έδωσε την ευκαιρία στον Ολυμπιακό να προηγηθεί με 3-0, ενώ οι Αυστραλοί μείωσαν με το πέναλτι του Τόμπσον.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε και ο Ολυμπιακός έφτασε στο τέταρτο τέρμα του στο 88΄ με τον Ντιόγο.