“Μίλησε” στο γήπεδο ο Γκέκας!

ΦΩΤΟ REUTERS
Η δύσκολη εβδομάδα που πέρασε ο Έλληνας επιθετικός με την αποχώρηση του από την Εθνική δεν τον επηρέασε στις υποχρεώσεις του στην Μπουντεσλίγκα, όπου με δύο γκολ οδήγησε την Άιντραχτ Φρανκφούρτης στην εκτός έδρας νίκη με 4-0 επί της Γκλάντμπαχ.

Ο Φάνης Γκέκας, όπως και ο Γιώργος Τζαβέλλας ξεκίνησαν βασικοί στο “Μπορούσια Παρκ”. Ο Έλληνας επιθετικός σκόραρε για πρώτη φορά στο 36ο λεπτό κάνοντας το 2-0 , ενώ στο 64΄διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.
Στο ντέρμπι της ημέρας, η Ντόρτμουντ επιβλήθηκε 2-0 της Βόλφσμπουργκ παίρνοντας το δεύτερο τρίποντό της στο πρωτάθλημα, ενώ οι “λύκοι” του Στιβ ΜακΚλάρεν έμειναν χωρίς βαθμό!

Η Λεβερκούζεν έσωσε το βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα του Ανόβερου στις καθυστερήσεις ισοφαρίζοντας σε 2-2 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χέλμες.