Μοιρασιά και… ξύλο στη Μυτιλήνη

Στο ντεμπούτο του Γιάννη Μαντζουράκη η Καλλονή έμεινε στο 1-1 με τον Πανθρακικό σε ένα ματς που είχε δέκα κίτρινες και τέσσερις κόκκινες κάρτες.

Στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 18ης αγωνιστικής της Football League οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 49ο λεπτό με το πέναλτι του Λεοζίνιο, ενώ με τον ίδιο τρόπο ήρθε η απάντηση του Πανθρακικού με σκόρερ τον Κοντογουλίδη στο 79΄. Οι δύο ομάδες τελειώσαν το ματς με 9 παίκτες αφού μόλις στο 4ο λεπτό Ταραχούλσκι και Μπαλού πήραν τον δρόμο για τα αποδυτήρια μετά το μεταξύ τους επεισόδιο, ενώ αποβλήθηκαν επίσης οι Σιλιγαρδάκης και Μουνάφο.

ΑΕΛ Καλλονής (Γιάννης Ματζουράκης): Σουλογάνης, Χατζόπουλος, Καρακώστας, Χωριανόπουλος, Μήτσης, Σιλιγαρδάκης, Μαρσέλο, Ζουρούδης (74′ Προβατίδης), Λεοζίνιο (70′ Μανουσάκης), Μανούσος (84′ Ντος Σάντος), Ταραχούλσκι.