Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΜΠΑΜΑ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Συννεφιά 11 Αθήνα Αναλυτικά

Μοιρασιά στους Ζωσιμάδες

Τελευταία ενημέρωση: 03.01.2012 | 19:13
Πρώτη δημοσίευση: 03.01.2012 | 19:13

Ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος, ο ΠΑΣ είχε την ευκαιρία του ματς στο 90΄ αλλά οι δύο ομάδες αρκέστηκαν στον έναν βαθμό μετά το τελικό 0-0.

Το LIVE του αγώνα

Διαφορετική εικόνα, μία σε κάθε ημίχρονο, είχε το ματς ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον ΟΦΗ. Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο μέρος χωρίς ωστόσο να μπορούν να βρουν εύκολα τους διαδρόμους για την εστία του Κάρολ. Εξαίρεση αποτελεί η φάση του 36ου λεπτού όταν ο Βερόν απομάκρυνε πάνω στην γραμμή την κεφαλιά του Κώτσιου.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι Κρητικού παρουσιάστηκαν μεταμορφωμένοι και ήταν καταιγιστική με τον Φέγκρους να σώζει σε αρκετές περιπτώσεις τον ΠΑΣ. Μάλιστα λίγο έλειψε η ομάδα του Άγγελου Αναστασιάδη να “κλέψει” το ματς όταν στο 90ο λεπτό ο Τζάνης τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Κάρολ.

ΠΑΣ Γιάννινα (Α. Αναστασιάδης):Φέγκρους, Πατσατζόγλου, Μπουζίντ, Κώτσιος, Βάντερσον, Βίλα, Μπεσέρα (82’ Μιχαήλ), Σκούφαλης (65’ Τζάνης), Τζημόπουλος, Γεωργίου, Μπακαγιόκο (76’ Ζαϊρί)

ΟΦΗ (Ν. Αναστόπουλος):Κάρολ, Βερόν, Γαλανόπουλος, Ταυλαρίδης, Μπουλούτ, Μάντζιος, Κάλαϊτζιτς (87’ Μπόντορ), Γεωργίου, Μπούρμπος, Σίσιτς (93’ Βάντο), Ζορντί Λόπεζ (65’ Παπουλής)