25oC Αθήνα

Μπάγεβιτς: Δεν ήξερε ο διαιτητής σε ποιον χρέωσε το πέναλτι

Ο Ντούσαν Μπάγεβιτς εμφανίστηκε απογοητευμένος από την εικόνα της ομάδας του μετά το 3-1, ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Ο προπονητής της ΑΕΚ μίλησε στη συνέντευξη τύπου για τον καταλογισμό του πέναλτι εις βάρος της ομάδας του.

Σύμφωνα με τον Μπάγεβιτς ο διαιτητής ΛΑμπρόπουλος είπε στον Βασίλη Δημητριάδη ότι το πέναλτι το έκανε ο Μάκος και μετά από λίγο τα άλλαξε λέγοντας του ότι το χρέωσε στον Μαϊστόροβιτς:

“Στον Μάκο το έδωσε αρχικά και μετά από 10 λεπτά είπε ότι το έδωσε στον Μαϊστόροβιτς. Που ούτε και εκεί υπάρχει πέναλτι.”

Στη συνέχεια μίλησε και για το ματς το οποίο είχε στα χέρια της η ΑΕΚ και κατάφερε σε δύο λεπτά να ισοφαριστεί:

“Θα ήθελα να πω πρώτα ότι δεν είχαμε το πάθος που είχαμε με τον Ολυμπιακό. Δεν είχαμε ταχύτητα. Μας έλειπε και ο Καφές. Δεν έχουμε καμία δικαιολογία. Αλλά έτσι όπως έγινε το παιχνίδι, είχαμε το 3-1. Ένα άνετο σκορ χωρίς κανένα πρόβλημα. Τώρα με μία φάση, μέσα σε ένα λεπτό φάγαμε ένα γκολ. Γυρίσαμε στα παλιά: που είχαμε πρόβλημα και καθόλου αυτοσυγκέντρωση. Μετά από τέτοια γκολ είναι πολύ δύσκολο μετά. Μετά το γκολ, το 3-2, που δεν θέλω να μιλήσω για τη διαιτησία, δεν μπορεί να έχουμε τέτοια συμπεριφορά. Δεν μπορώ να καταλάβω. Ίσως να μιλήσουμε αύριο μεθαύριο, να καταλάβω κάποια πράγματα. Τώρα δεν μπορώ να σας πω.”