Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΑΕΔ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Λίγα Σύννεφα 11 Αθήνα Αναλυτικά

Μπαίνουν οι “μεγάλοι” στο Κύπελλο – Τα φώτα στο Φάληρο

Μπαίνουν οι “μεγάλοι” στο Κύπελλο – Τα φώτα στο Φάληρο
ΦΩΤΟ NEWSIT
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Τελευταία ενημέρωση: 28.11.2012 | 10:57
Πρώτη δημοσίευση: 28.11.2012 | 10:57

Με τη συμμετοχή τεσσάρων ομάδων της Superleague ανοίγει σήμερα η αυλαία της 3ης φάσης του κυπέλλου Ελλάδας. Ξεχωρίζει η αναμέτρηση Ολυμπιακός-Παναχαϊκή (20:30).

Το πρόγραμμα της Τετάρτης ανοίγει με την αναμέτρηση Φωστήρας-Πανιώνιος, ενώ λίγο αργότερα είναι προγραμματισμένα τα παιχνίδια Λεβαδειακός-Πιερικός και ΟΦΗ-Απόλλων.

Το πιο σημαντικό ματς της ημέρας διεξάγεται στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης”, όπου ο Ολυμπιακός με αρκετά νέα πρόσωπα στη σύνθεση του θα υποδεχθεί την Παναχαϊκή του Αλέξη Κούγια.

Υπενθυμίζεται πως η πρόκριση σε αυτή τη φάση κρίνεται σε διπλά παιχνίδια.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας 

Τετάρτη 28 Νοεμβρίου 2012 

Φωστήρας - Πανιώνιος 14:30 (ΟΤΕ sport 3) 
Λεβαδειακός - Πιερικός 18:30 (ΟΤΕ sport 1) 
ΟΦΗ - Απόλλων 18:30 (ΟΤΕ sport 3) 
Ολυμπιακός - Παναχαϊκή 20:30 (ΟΤΕ sport 1) 

Πέμπτη 29 Νοεμβρίου 2012 

Τύρναβος - Κέρκυρα 14:30 (ΟΤΕ sport 1) 
Πανθρακικός - Νίκη Βόλου 18:30 (ΟΤΕ sport 2) 
Παναθηναϊκός - Προοδευτική 18:30 (ΟΤΕ sport 1) 
ΠΑΣ Γιάννινα - Πανσερραϊκός 20:30 (ΟΤΕ sport 3) 

Τετάρτη 12 Δεκεμβρίου 2012 

Βέροια - Θρασύβουλος 18:30 (OTE sport4) 
Καλλιθέα - Άρης 18:30 (OTE sport3) 
Ολυμπιακός Βόλου - Ατρόμητος 20:30 (OTE sport3) 
Λάρισα - Αστέρας Τρίπολης 20:30 (OTE sport4) 

Πέμπτη 13 Δεκεμβρίου 2012 

Πλατανιάς - Αναγέννηση Καρδίτσας 16:30 (OTE sport3) 
Καβάλα - ΑΕΚ 18:30 (OTE sport3) 
Εθνικός Γαζώρου - Skoda Ξάνθη 20:30 (OTE sport3) 
Ακαδημία Πλαταμώνα - ΠΑΟΚ 20:30 (OTE sport4) 

Οι επαναληπτικοί αγώνες της διοργάνωσης 

Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου 2012 

Προοδευτική - Παναθηναϊκός 14:00 
Νίκη Βόλου - Πανθρακικό 18:30 
Πανιώνιος - Φωστήρας 20:30 
Παναχαϊκή - Ολυμπιακός 20:30 

Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου 2012 

Θρασύβουλος-Βέροια 18:30 
Κέρκυρα - Τύρναβος 18:30 
Πιερικός - Λεβαδειακός 20:30 
ΑΕΚ - Καβάλα 20:30 

Σάββατο 22 Δεκεμβρίου 2012 

Αστέρας Τρίπολης - Λάρισα 18:30 
Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ 18:30 
ΠΑΟΚ - Ακαδημία Πλαταμώνα 20:30 
Ατρόμητος - Ολυμπιακός Βόλου 20:30 

Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2012 

Αναγέννηση Καρδίτσας - Πλατανιάς 18:30 
Skoda Ξάνθη - Εθνικός Γαζώρου 18:30 
Άρης - Καλλιθέα 20:30 
Πανσερραϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα 20:30


   Διαδώστε αυτό το άρθρο
close button

Κάντε Like: Newsit.gr στο Facebook