Τρίτη, 19 Μαρ.
15oC Αθήνα

Μπορεί και με 10 παίκτες ο Πανιώνιος! Ισόπαλος με Πλατανιά

Τρίτος στη βαθμολογία πέρασε ο Πανιώνιος που πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας 1-1 στο ματς με τον Πλατανιά, στο Μάλεμε.

Ο Πανιωνίος τα κατάφερε και στην Κρήτη παρόλο που αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 65′ μετά τη δεύτερη κίτρινη κάρτα, με την οποία τιμωρήθηκε ο Βλάχος. Η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς μπορούσε να πετύχει και κάτι παραπάνω, αλλά επηρεάστηκε από το αριθμητικό μειονέκτημα.

Οι «κυανέρυθροι» ήταν πολύ καλοί και ο Μπεν με αριστουργηματικό φάουλ άνοιξε το σκορ στο 27΄. Το κενό του Γιάγια Μπανανά στο κέντρο της άμυνας ήταν εμφανές για τον Πλατανιά που δεν μπορούσε να κάνει παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι που συμπληρώνουν δύο μήνες χωρίς νίκη από την αποβολή του Βλάχου και μετά βγήκαν στην επίθεση, έχασαν αρκετές ευκαιρίες και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Γιώργο Μανούσο στο 80΄.

Στην τελευταία φάση του αγώνα, στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, αποβλήθηκε ο Στανισάβλεβιτς του Πλατανιά που χτύπησε εκτός φάσης τον Τασουλή.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Στάθης, Κάργας (68΄ Ντίνας), Καρυπίδης, Γκνιάτιτς, Μουνάφο (60΄ Στανισάβλεβιτς), Γιορέντε (46΄ Γουνδουλάκης), Ντεβέσα, Μανούσος, Γιακουμάκης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Τασουλής, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Κόρμπος, Σιώπης