Νίκη για Σέρρες, ισοπαλία στην Καισαριανή

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Εθνικός Αστέρας και Εθνικός στην Καισαριανή, ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Τελευταία ενημέρωση: 22.02.2010 | 21:12
Πρώτη δημοσίευση: 22.02.2010 | 21:12

Διπλό παραμονής πήρε ο Πανσερραϊκός στη Ρόδο κόντρα στον Διαγόρα, την ώρα που Εθνικός Αστέρας και Εθνικός έμεναν στο 1-1.

Ο Σωτήρης Κωνσταντινίδης με γκολ στο 67' χάρισε ένα πολύτιμο τρίποντο στον Πανσερραϊκό που πλέον ατενίζει το μέλλον με μεγαλύτερη αισιοδοξία. Ο Διαγόρας αν και έπαιζε για 30 λεπτά με παίκτη παραπάνω δεν κατάφερε να σκοράρει.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Δήμου, ενώ ο Πανσερραϊκός με εννέα αφού την κόκκινη κάρτα είδαν οι Βοσκόπουλος, Μπανγκουρά.

Στην Καισαριανή ο Τζημόπουλος ήταν αυτός που λύτρωσε τον Εθνικό Αστέρα στις καθυστερήσεις και έδωσε τουλάχιστον το βαθμό στους γηπεδούχους. Ο Εθνικός είχε προηγηθεί με τον Ζουανί στο 41' και μέχρι τα τελευταία λεπτά κρατούσε τη νίκη στα χέρια του.

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής:

Παναιτωλικός – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0 (55’ Μπαϊκαρά)
Ολυμπιακός Βόλου-Δόξα Δράμας 4-0 (9', 11' Αμπράμοβιτς, 48' Λιαπάκης, 55' Σολάκης)
Αγροτικός Αστέρας-Καλαμάτα 2-2 (81' πεν. Μπλαζέφσκι, 86' Κούτσης - 77' Κουτσοσπύρος, 84' Τσιμικλής)
Πιερικός-Ιωνικός 3-0 (39' Μαρτίνεζ, 58' Φρέντερικς, 84' Γκουγκουλιάς)
Ηλιούπολη-Θρασύβουλος 2-2 (3' Καμπάς, 39' Παραράς - 8' Καραμαλίκης, 80' Αλεξάντροβιτς)
ΟΦΗ-Ρόδος 3-0 (28', 52' Αγρίτης, 43' Κιάσσος)
Κέρκυρα-Αιγάλεω 0-1 (13' Σκάρος)
Διαγόρας – Πανσερραϊκος 0-1 (67' Κωνσταντινίδης)
Εθνικός Αστέρας – Εθνικός 1-1 (90’ Τζημόπουλος - 41’ Ζουαρί)