Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΑΕΔ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Λιακάδα 15 Αθήνα Αναλυτικά

Ο Καβάνι έριξε το...κάστρο – Στο -3 η Νάπολι! (VIDEO)

ΦΩΤΟ REUTERS

Τελευταία ενημέρωση: 27.01.2013 | 18:17
Πρώτη δημοσίευση: 27.01.2013 | 18:17

Με τον Καβάνι να σκοράρει πέντε λεπτά πριν το φινάλε Νάπολι έγινε η πρώτη ομάδα που φεύγει νικήτρια από το “Ένιο Ταρντίνι” επικρατώντας την Πάρμα με 2-1, ενώ παράλληλα μείωσε στους τρεις από την κορυφή εκμεταλλευόμενη την “γκέλα” της Γιουβέντους. Γκολ ο Ταχτσίδης στο ντεμπούτο του Τοροσίδη. Όλα τα αποτελέσματα.

Η Νάπολι είναι η μεγάλη κερδισμένη της 22ης αγωνιστικής στη Serie A. Η ομάδα του Βάλτερ Ματσάρι υποχρέωσε την Πάρμα στην πρώτη της εντός έδρας την φετινή σεζόν μετά από 11 παιχνίδια χάρη στα τέρματα των Χάμσικ (20΄) και Καβάνι (85΄). Για τους γηπεδούχους είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Σανσόνε (74΄).

Στην 5η θέση ανέβηκε η Μίλαν που επικράτησε με 1-0 της Αταλάντα στο Μπέργκαμο χάρη στο γκολ που σημείωσε ο Ελ Σαραουί στο 29ο λεπτό.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια ξεχώρισε η νίκη της Κατάνια επί της Φιορεντίνα με 2-1, αλλά και το εντυπωσιακό 6-0 της Σαμπντόρια επί της Πεσκάρα.