“Ο Σπανούλης, το σημείο αναφοράς μας”

ΦΩΤΟ GAZZETTA.GR

Ο Κώστας Σλούκας εξηγεί στο gazzetta.gr που είχε κρυμμένη την αυτοπεποίθηση που τον διακρίνει μέσα στο γήπεδο και με τη βοήθεια του… Πέρο Άντιτς, αποκαλύπτει τα γούρια του!

Την προηγούμενη εβδομάδα, το τρίποντο που “έσταξε” από το… σπίτι του, στην εκπνοή του αγώνα με την Γαλατασαράϊ, στέλνοντας το ματς στην παράταση, ήταν το highlight της 2ης αγωνιστικής στο Top-16 της Ευρωλίγκα. Χθες, στο Στάδιο “Ειρήνης και Φιλίας”, ο 22χρονος Θεσσαλονικιός γκαρντ, έκανε ατομικό ρεκόρ πόντων (15π. σε 18′) στη διοργάνωση και με την εξαιρετική του εμφάνιση στο 2ο μέρος και κυρίως στην 4η περίοδο (επιμέρους σκορ 30-12 υπέρ των “ερυθρολεύκων”), συνέβαλε τα μέγιστα στην πολύτιμη και ευρεία νίκη (83-65) του Ολυμπιακού επί της Εφές Πίλσεν, που όχι απλά κράτησε ζωντανή την ομάδα του στο παιχνίδι της πρόκρισης στους “8” της διοργάνωσης αλλά της έδωσε σημαντικό πλεονέκτημα σε περίπτωσης ισοβαθμίας.