Ο Ταχτσίδης έδωσε το…βαθμό στη Ρόμα – Ντεμπούτο για Τοροσίδη(VIDEO)

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι, με έντονο το ελληνικό στοιχείο, Μπολόνια και Ρόμα αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3. Ο Ταχτσίδης με κεφαλιά ισοφάρισε σε 3-3 για τους Ρωμαίους – Βασικός ο Κονέ – Μπήκε σαν αλλαγή ο Τοροσίδης

Η Ρόμα προηγήθηκε 0-1 στο 9′ με τον Φλορέντσι, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 17′ με τον Τζιλαρντίνο.

Ενα λεπτό αργότερα (18′) ο Οσβάλντο έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους πρωτευουσιάνους, αλλά πάλι η χαρά τους διήρκησε 8 λεπτά. Στο 26′ ο Γκαμπιαντίνι ισοφάρισε σε 2-2, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Η Μπολόνια του Παναγιώτη Κονέ (αγωνίστηκε για 86 λεπτά), μπήκε δυνατά στην επανάληψη και ευτύχισε να κάνει το 3-2 στο 54′ με τον Πασκουάτο.

Στο 74′ ο Ζέμαν έβαλε στο παιχνίδι τον Βασίλη Τοροσίδη και μόλις ολοκληρώθηκε η αλλαγή, ο Παναγιώτης Ταχτσίδης ισοφάρισε σε 3-3 για λογαριασμό της Ρόμα! Ο Βασίλης Τοροσίδης πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 73’.