O Βαλβέρδε…ταλαιπώρησε την Παρί – Άνετα στους “8” η Γιουβέντους(VIDEO)

Παρά τη νίκη της μέσα στην Ισπανία, η Παρί Σεν Ζερμέν τα βρήκε σκούρα από την Βαλένθια η οποία προηγήθηκε και κυνήγησε μέχρι το τελευταίο λεπτό την πρόκριση (1-1). Άνετη επικράτηση της Γιουβέντους επί της Σέλτικ με 2-0.

Χωρίς τον τιμωρημένο Ιμπραίμοβιτς η Παρί Σεν Ζερμέν αντιμετώπισε προβλήματα από την Βαλένθια, η οποία κατάφερε να προηγηθεί με τον Ζόνας στο 55΄.  Οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Λαβέτσι στο 66΄μετά το τραγικό λάθος του Παρέχο και δέχτηκε μεγάλη πίεση στο φινάλε από την ομάδα του Βαλβέρδε που έψαχνε το γκολ για να στείλει το ματς στην παράταση. Τελικά αυτό δεν ήρθε και η Παρί πανηγύρισε μια μεγάλη πρόκριση.

Στο Τορίνο η Γιουβέντους επιβεβαίωσε την ανωτερότητα και με τα τέρματα των Μάτρι και Κουαλιαρέλα επικράτησε με 2-0 και προκρίθηκε εύκολα στα προημιτελικά.