“Όργια” από Τσέλσι! “Τσάκισε” την Γιουνάιτεντ του Μουρίνιο [vids]

Πανηγυρισμοί από Κόντε, ανήμπορος να εξηγήσει τι συνέβη ο Μουρίνιο. Μια… δαιμονισμένη Τσέλσι βρήκε μπροστά της την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και την διέλυσσε με 4-0 μέσα στο Λονδίνο.

Ούτε στα χειρότερα του όνειρα δεν θα έβλεπε ο Μουρίνιο τέτοια τραγική επιστροφή στο “Στάμφορντ Μπριτζ”. Η Τσέλσι ήταν καταιγιστική, βρήκε την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σε κακή βραδιά και την… σκόρπισε με 4-0!

Ούτε μισό λεπτό δεν χρειάστηκαν οι Λονδρέζοι η Τσέλσι για να “χτυπήσουν” τη Γιουνάιτεντ. Στο 30ο δευτερόλεπτο ο Πέδρο εκμεταλλεύτηκε απαράδεκτη έξοδο του Ντε Χέα από την περιοχή κι έδωσε προβάδισμα στους “μπλε”, πετυχαίνοντας το πιο γρήγορο εφετινό γκολ στην Premier League.

Μπορεί η εικόνα της ομάδας του Μουρίνιο να ήταν καλύτερη στη συνέχεια, αλλά οι Λονδρέζοι έφτασαν στο 21′ και σε δεύτερο τέρμα. Ο Αζάρ εκτέλεσε το κόρνερ και ο έκανε το 2-0 του ημιχρόνου.

Η Γιουνάιτεντ ήταν πιεστική και στις αρχές της επανάληψης, κλείνοντας κατά διαστήματα την ομάδα του Κόντε στα καρέ της. Ο Αζάρ όμως έδειξε την εκτελεστική του ικανότητα στο 61′, κάνοντας το 3-0 με πλασέ μέσα απ’ την μεγάλη περιοχή και δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Τσέλσι.

Το επιβλητικό και τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Καντέ στο 70′, κάνοντας τον Μουρίνιο να απορεί για όσα έβλεπε μπροστά του… Άξιο αναφοράς, πως στο τελευταίο 15λεπτο ο Κόντε έκανε αλλαγή Αζάρ και Ντιέγκο Κόστα!