ΠΑΟ – Ηρακλής (LIVE)

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Και τυπικά πρωταθλητής ο Παναθηναϊκός μετα΄τη νίκη του με 2-0 επί του Ηρακλή.

Το ματς τελείωσε και οι φίλοι του Παναθηναϊκού μπήκαν στο γήπεδο για να αγκαλιάσουν τους θριαμβευτές. Αυτό είναι το 20ο πρωτάθλημα του τριφυλλιού και πρώτο μετά το 2004.

Αγκαλιές και στα επίσημα μεταξύ Νικόλα Πατέρα και Βγενόπουλου.

87′ Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία που έχασε ο Σισέ. Η μπάλα έφτασε στο Γάλλο αλλά αυτός αστόχησε από καλή θέση.

84′ Ο Κάτσικας στη θέση του Σαρακατσάνου.

83′ Σουτ του Λέτο από καλή θέση άουτ.

81′ Ο Καραγκούνης έδωσε τη θέση του στον Μαρίνο και αποθεώθηκε.

80′ Ο Σισέ βρέθηκε απέναντι στον Μπαντή αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Ερνέστο Βαλβέρδε φωνάζουν ρυθμικά οι φίλοι του Παναθηναϊκού θέλοντας να πικάρουν τον αιώνιο αντίπαλο.

62′ Ο Γιάντσης στη θέση του Πίτου Γκαρσία.

54′ Σέντρα σουτ του Καραγκούνη σταμάτησε στο δοκάρι του Μπαντή.

53′ Κεφαλιά του Ζιλμπέρτο έδιωξε ο Μπαντής.

50′ Ο Νίνης από καλή θέση σούταρε αλλά η μπάλα κόντραρε.

48′ Ο Βύντρα έκανε πολύ όμορφη ενέργεια από αριστερά, το σουτ του έδιωξε στην γωνία ο Μπαντής.

46′ Ο Σιμάο στη θέση του Σαλπιγγίδη.

Ημίχρονο ΠΑΟ – Ηρακλής 2-0.

Πολύ όμορφη στιγμή στα επίσημα του ΟΑΚΑ. Ο Νικόλας Πατέρας μετά το γκολ του Νίνη φίλησε στραυρωτά τον Θανάση Γιαννακόπουλο.

45′ Απίστευτο γκολ του Νίνη με σουτ από τα 35 μέτρα που κατέληξε στο παράθυρο του Μπαντή.
Ο Σωτήρης Νίνης πανηγυρίζει το εκπληκτικό γκολ που πέτυχε, ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

40′ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟ. Ο Μπιάρσμιρ στη θέση του τραυματία του Καντέ.

37′ Κι άλλη σημαντική ευκαιρία του Ηρακλή. Ο Κομπαγιάσι έκανε τις τρίπλες μπήκε στην περιοχή όμως το πλασέ του πέρασε πάνω από την εστία του Τζόρβα.

33′ Καλή ευκαιρία για τον Ηρακλή.  Ο Κονέ βρέθηκε σε καλή θέση πλάσαρε με το εξωτερικό όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

29′ Ο Λέτο από τα σούταρε με το αριστερό, όμως ο Μπαντής έδιωξε εντυπωσιακά.

22′ Ωραίο σουτ του Καραγκούνη το οποίο έδιωξε εντυπωσιακά ο Μπαντής.

20′ Η πρώτη καλή φάση για τον Ηρακλή.
Ο Ηλιάδης μπήκε στην περιοχή το Τζόρβα, έπιασε το σουτ με το αριστερό το οποίο κόντραρε πάνω στον Καντέ.

17′ Σημαντική ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Κόρνερ του Νίνη, πλασέ του Σισέ όμως πάνω στη γραμμή ο Πίτου Γκαρσία έδιωξε.

14′ Σέντρα του Λέτο, λάθος έξοδος από τον Μπαντή όμως κανένας παίκτης του Παναθηναϊκού δεν μπόρεσε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

11′ Μακρινό σουτ του Καραγκούνη έφυγε αρκετά άουτ.

10′ Ο Ηρακλής έχει αναλάβει τα ηνία του αγώνα και εκμεταλλεύεται τη νωθρότητα των πράσινων που δείχνουν να είναι ήσυχοι με το γρήγορο γκολ που πέτυχαν.

1′ Μόλις 35 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του αγώνα ο Σισέ ανοίγει το σκορ και το ΟΑΚΑ παίρνει φωτιά. Ο Γάλλος βρέθηκε στην καρδιά της περιοχής του Ηρακλή και με προβολή έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας μετά από κεφαλιά πάσα του Λέτο.

Εκπληκτική ατμόσφαιρα από 50.000 φίλους του τριφυλλιού κατά την είσοδο των ομάδων.

Δύο μεγάλα πανό έχουν σηκώσει οι φίλοι του Παναθηναϊκού στηρίζοντας τον Νίκο Πατέρα:

“Νικόλα μείνε πρόεδρος να γράψουμε ιστορία”
“Νικόλα στο πλοίο της ιστορίας μας έσυ είσαι καπετάνιος”