“Περίπατος” του Παναθηναϊκού μπροστά στον Πασκουάλ!

H παρουσία του Τσάβι Πασκουάλ στα επίσημα του ΟΑΚΑ… ενέπνευσε τον Παναθηναϊκό, ο οποίος φρόντισε από το πρώτο δεκάλεπτο να “καθαρίσει” την υπόθεση νίκη απέναντι στον Κόροιβο (96-65), για την 3η αγωνιστική της Stoiximan.gr Basket League.

Ο Παναθηναϊκός Superfoods έδειξε ορεξάτος μπροστά στον Τσάβι Πασκουάλ και πέρασε ένα εύκολο απόγευμα απέναντι στον Κόροιβο (96-65), για την 3η αγωνιστική της Stoiximan.gr Basket League.

Οι «πράσινοι» δε… χαρίστηκαν στην ομάδα της Αμαλιάδας, πανηγυρίζοντας τη δεύτερη νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα. Στον αντίποδα, ο Κόροιβος υπέστη την τρίτη του απώλεια σε ισάριθμες αναμετρήσεις. Οι γηπεδούχοι πάτησαν… γκάζι από την πρώτη περίοδο και στη συνέχεια έκαναν συντήρηση ενόψει των δύο αγώνων της επόμενης εβδομάδας.

“Καυτή” εμφάνιση από τον Ρίβερς που σημείωσε 19 πόντους (6/8 σουτ με 4/5 τρίποντα), ενώ ακολούθησε ο Σίνγκλεντον ο οποίος είχε 16 πόντους (7/9 σουτ). Ουσιαστικός ο Νικ Καλάθη με 8 πόντους, 9 ριμπάουντ, 6 ασίστ σε μόλις 15′, ενώ… σταθερά καλός έμεινε ο Μπουρούσης (14π., 6ρ., 4ασίστ, αλλά και 5 λάθη).

Πλέον, ακολουθεί η εκτός έδρας μονομαχία με την Μπάμπεργκ (26/10, 21:00), παιχνίδι στο οποίο θα κάνει το ντεμπούτο του στον πάγκο του Παναθηναϊκού Superfoods ο Ισπανός τεχνικός.

Τα δεκάλεπτα: 24-9, 51-26, 72-47, 96-65

Παναθηναϊκός (Βόβορας): Σίνγκλετον 16, Ρίβερς 19, Μποχωρίδης 4, Καλάθης Π. 7, Φώτσης 13, Παππάς 5, Φελντέιν 4, Χαραλαμπόπουλος, Λούντζης 6, Μπουρούσης 14, Καλάθης Ν. 8.

Κόροιβος (Καλαμπάκος): Γκότσερ 9, Μπράουν 17, Μιχάλογλου 2, Βαν Όοστρουμ 10, Σαχπατζίδης 2, Κάτζος 3, Χατζηνικόλας 2, Σπυριδωνίδης 3, Αποστολίδης, Μπεκρής, Ρίτσαρτ 14, Χολ 5.