Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΜΠΑΜΑ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Συννεφιά 16 Αθήνα Αναλυτικά

Πλησίασε την κορυφή η Λάρισα – Έχασε... έδαφος ο Πανσερραϊκος

Τελευταία ενημέρωση: 24.02.2013 | 19:37
Πρώτη δημοσίευση: 24.02.2013 | 19:37

Η Λάρισα δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα απέναντι στα Γιαννιτσά και πήρε τη νίκη με 3-0, ανεβαίνοντας στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Football League. Ήττα-σοκ του Πανσερραϊκού από τη Δόξα Δράμας στο 87ο λεπτό (1-0).

Η αποβολή του Σαμαρόπουλου στο 33', διευκόλυνε ακόμα περισσότερο το έργο της ΑΕΛ απέναντι στην Αναγέννηση Γιαννιτσών, που άνοιξε το σκορ με τον Τσίγκα στο 47'. Ο Τσιάμης με αυτογκόλ διαμόρφωσε το 2-0 στο 73ο λεπτό ενώ ο Δεινόπαπας στο 79' έκανε το τελικό 3-0.

Πολύτιμο έδαφος στην μάχη που δίνει για να μπει στην πρώτη τριάδα της βαθμολογίας έχασε ο Πανσερραϊκός που ηττήθηκε εντός έδρας 1-0 από την Δόξα Δράμας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ταραλίδης το 87΄.

Η Καλλιθέα δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην Επανομή και με τρία γκολ του Ντακόλ (36', 79', 90'+1') και δύο του Μαρουκάκη (39', 53') έφτασε άνετα στο τελικό 5-0.

Δεν κατάφερε η Νίκη Βόλου να ξεπεράσει το εμπόδιο του Πιερικού, ο οποίος προηγήθηκε με τον Μανίκα στο 10', με τους Βολιώτες να ισοφαρίζουν στο 48' με τον Παππά.