Πρεμιέρα με γκέλα για την Λίβερπουλ

ΦΩΤΟ REUTERS

Τελευταία ενημέρωση: 13.08.2011 | 19:15
Πρώτη δημοσίευση: 13.08.2011 | 19:15

Με το αριστερό ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στην Πρέμιερ Λιγκ οι “κόκκινοι” που έμειναν στο 1-1 με την Σάντερλαντ. Γκέλα και για την Άρσεναλ που έμεινε στο 0-0 με την Νιούκαστλ.

Η ομάδα του Νταλγκλίς ξεκίνησε πολύ δυνατά στο ματς. Μόλις στο 5ο λεπτό ο Σουάρες κέρδισε πέναλτι, ανέλαβε ο ίδιος την εκτέλεση αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ. Έξι λεπτά αργότερα, όμως, ο Ουρουγουανός βρήκε δίχτυα με ωραία κεφαλιά μετά την εκτέλεση φάουλ του Άνταμ. Η Λίβερπουλ συνέχισε στο ίδιο τέμπο δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δεν κατάφερε να διευρύνει το προβάδισμα της.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα άλλαξε με την Σάντερλαντ να φτάνει στην ισοφάριση με το εξαιρετικό γυριστό σουτ του Λάρσον στο 57΄και στη συνέχεια να μην δυσκολεύεται να κρατήσει τον βαθμό της ισοπαλία μέχρι το φινάλε.