Προβλημάτισε ο ΠΑΟΚ

Ο Δικέφαλος του Βορρά ηττήθηκε με 3-1 από την Κίκερς Όφενμπαχ, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας. Αποδιοργανωμένος στο πρώτο ημίχρονο, βελτιώθηκε στο δεύτερο.

Η ευάλωτη εικόνα στην άμυνα και η αδυναμία στην επίθεση είναι τα δύο στοιχεία που προκάλεσαν προβληματισμό, μετά το φιλικό με την γερμανική ομάδα. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Θεσσαλονίκης βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0 και ο Μάριο Μπερέτα αποχώρησε για τα αποδυτήρια εκνευρισμένος.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ αγωνίζεται στην τρίτη κατηγορία του πρωταθλήματος της χώρας της και αυτό προκαλεί μεγάλη ανησυχία για το βαθμό ετοιμότητας της ομάδας της Θεσσαλονίκης, ενόψει του ματς με τον Άγιαξ.

Για την ιστορία το γκολ του ΠΑΟΚ σημείωσε ο Βιερίνια, στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης.