Σάββατο, 27 Απρ.

“Πύρρειος” νίκη για Ατλέτικο! “Λύγισε” τη Λα Κορούνια [vid]

ΦΩΤΟ ΑΠΕ
ΦΩΤΟ ΑΠΕ

Χάρη σε γκολ του Αντουάν Γκριεζμάν (το 5ο του στο φετινό πρωτάθλημα) στο 70ο λεπτό, η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε δύσκολα 1-0 τη Λα Κορούνια στο “Βιθέντε Καλντερόν”, για την 6η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος, και ανέβηκε στην τρίτη θέση της κατάταξης, πλησιάζοντας στο -2 την πρωτοπόρο Ρεάλ.

Οι “ροχιμπλάνκος” δυσκολεύτηκαν πολύ απέναντι στο αμυντικό “τείχος” της Ντεπορτίβο, η οποία έπαιζε από τις καθυστερήσεις του α΄ ημιχρόνου με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Φαϊρ, αλλά τελικά βρήκαν τη λύση με τον… συνήθη ύποπτο Γκριζμάν μετά από ασίστ του Γκαμεϊρό (που ίσως να ήταν οφσάιντ).

Να σημειωθεί ότι στο πρώτο ημίχρονο αποχώρησαν τραυματίες οι Αουγκούστο Φερνάντες και Χοσέ Χιμένες, και στην περίπτωση του πρώτου εκφράζονται φόβοι ότι υπέστη ρήξη χιαστών.