“Ρεβάνς” πήρε η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ “έσπασε” το ρόδι και πήρε την πρώτη της νίκη κόντρα στην Καβάλα, ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Η μπασκετική ΑΕΚ τα κατάφερε πολύ καλύτερα από την ποδοσφαιρική επικρατώντας 78-73 της Καβάλας.

Το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα πήρε η ΑΕΚ στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής της Α1 μπάσκετ.

Το παιχνίδι είχε αρκετές ανατροπές με τους γηπεδούχους να ξεκινούν καλά αλλά η Καβάλα αντέδρασε και πήγε στα αποδυτήρια έχοντας το προβάδισμα.

Ένα ξέσπασμα της ΑΕΚ στην τρίτη περίοδο της έδωσε σημαντικό προβάδισμα 11 πόντων.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πίεσαν κατάφεραν να μειώσουν όμως η ένωση ήταν αυτή που πήρε τη νίκη.

Πρωταγωνιστής για την ΑΕΚ ο Φράνσις που πέτυχε 21 πόντους.