Σε καλό…δρόμο οι Ρώσοι, 1-1 με την Ουρουγουάη (VIDEO)

ΦΩΤΟ REUTERS.

Ισόπαλο 1-1 έληξε το φιλικό παιχνίδι της αντιπάλου της Εθνικής μας στους ομίλους του Euro με την Ουρουγουάης στο Στάδιο Λοκομοτίβ της Μόσχας.

Οι Ρώσοι είχαν την κατοχή στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς όμως να δημιουργήσουν συμαντικές ευκαιρίες, σε αντίθεση με τους Ουρουγουανούς που “χτυπούσαν” στις αντεπιθέσεις σφαίρα με τους Καβάνι και Σουάρεζ. Το πρώτο μέρος έκλεισε 0-0 και ο Άντβοκατ έριξε στο γήπεδο αντί του κακού Πογκρέμπνιακ, τον Κερζάκοφ.

Η κίνηση αυτή του… βγήκε, αφού παρά το γεγονός πως η “σελέστε” άνοιξε το σκορ στο 48′ με τον Σουάρεζ, ο Κερζάκοφ ισοφάρισε ένα λεπτό αργότερα.

Ρωσία (Άντβοκατ): Μαλαφέεφ, Ιγκνάσεβιτς, Μπερεζούτσκι (46’ Σαρόνοφ), Ανιούκοφ, Ζιρκόφ (69’ Κομπάροφ), Ιζμαίλοφ (77’ Κοκορίν), Σιρόκοφ, Ζιριάνοφ (77’ Γκλουσάκοφ), Ντενίσοφ, Αρσάβιν, Πογκρέμπνιακ (46’ Κερζάκοφ)

Ουρουγουάη (Ταμπάρεζ): Μουσλέρα, Λουγκάνο, Περέιρα (78’ Ραμίρεζ), Κάσερες, Γκοντίν, Περέιρα, Πέρεζ (78’Γκαργκάνο), Αρέβαλο, Σουάρεζ, Φορλάν, Καβάνι