Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΑΕΔ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 6 Αθήνα Αναλυτικά

Σε τροχιά... ανόδου ο Ηρακλής – Δυο “ροπαλιές” σε Παναχαϊκή

Σε τροχιά... ανόδου ο Ηρακλής – Δυο “ροπαλιές” σε Παναχαϊκή
ΦΩΤΟ NEWSPORTS.
Διαδώστε αυτό το άρθρο
Τελευταία ενημέρωση: 27.02.2013 | 17:07
Πρώτη δημοσίευση: 27.02.2013 | 17:07
Ο Γηραιός επικράτησε εντός έδρας της Παναχαϊκής, σε εξ αναβολής παιχνίδι της 23ης αγωνιστικής της Football League και ανέβηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.
Μετά από ένα... χαμένο πρώτο μέρος, οι "κυανόλευκοι" ανέβασαν στροφές και έφτασαν στη νίκη. Στο 63’, μετά από φάση διαρκείας, ο Ισαάκ επωφελήθηκε την άδρανεια στην άμυνα των "κοκκινόμαυρων" και με κεφαλιά έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Βαγγελόπουλος στο 78’ με ωραίο ψαλιδάκι, που ουσιαστικά "κλείδωσε" τους τρεις βαθμούς για την ομάδα του, καθώς δεν άλλαξε τίποτα μέχρι το τέλος.






Ηρακλής:
 Χουάντερσον, Χ. Παληγεώργος, Βαγγελόπουλος, Σαββίδης, Λόπεθ, Φερνάντεζ (58’ Τούνι), Γ. Παληγεώργος, Ουκάρ (46’ Ισαάκ), Τάι, Σουλίδης (84’ Ντατίδης), Στεφανίδης
 
Παναχαϊκή: Πίτκας, Βοσκόπουλος, Κοιλιάρας, Κοκκίνης, Βάντερσον, Σπίνουλας, Εντζοντό (57’ Περέιρα), Καραμανλής, Βασιλαντωνόπουλος, Παμπόε (68’ Κοιλιάρας Γ.), Άντονι (68’ Γκούρτσας)

Βαθμολογία

1. Εργοτέλης 44
2. Ηρακλής Ψαχνών 39
3. ΑΕΛ 39
-------------------------------------------------
4. Απόλλων Σμύρνης 38
5. Ηρακλής 38
6. Πανσερραϊκός 37
7. Ολυμπιακός Βόλου 36
-------------------------------------------------
8. Νίκη Βόλου 36
9. ΑΕΛ Καλλονής 35
10. Παναιτωλικός 34
11. Δόξα Δράμας 34
12. Καβάλα 33
13. Πιερικός 29
14. Εθνικός Γαζώρου 29
15. Καλλιθέα 27
16. Αναγέννηση Γιαννιτσών 25
17. Φωκικός 22
18. Παναχαϊκή 20
19. Θρασύβουλος 17
-------------------------------------------------
20. Αναγέννηση Επανομής 12
21. Βύζας Μεγάρων 11

Επόμενη αγωνιστική (25η)

Κυριακή (3/3)

Δόξα Δράμας-Ηρακλής Ψαχνών (15.00)
Αναγέννηση Επανομής-Πανσερραϊκός (15.00)
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Καλλιθέα (15.00)
Ηρακλής-Νίκη Βόλου (15.00)
Παναιτωλικός-Φωκικός (15.00)
ΑΕΛ Καλλονής-Θρασύβουλος (15.00)
Εθνικός Γαζώρου-Βύζας Μεγάρων (15.00)
Καβάλα-Παναχαϊκή (15.00)
Ολυμπιακός Βόλου-ΑΕΛ (18.30)

Δευτέρα (4/3)

Απόλλων Σμύρνης-Εργοτέλης (19.00)

Ρεπό: Πιερικός

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΟ NEWSIT
Tags:

   Διαδώστε αυτό το άρθρο
close button

Κάντε Like: Newsit.gr στο Facebook