“Σκονταψε” η Μπαρτσελόνα!

ΦΩΤΟ REUTERS

Οι “μπλαουγκράνα” υποχρεώθηκαν στην ισοπαλία 1-1 από την Σπόρτινγκ Χιχόν και μάλιστα τα “αστέρια” της Μπάρτσα τα βρήκαν σκούρα απέναντι στην οικοδέσποινα.

Το σκορ άνοιξε για την Σπόρτινγκ Χιχόν, ο Μπαράλ στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης και το τελικό 1-1 διαμόρφωσε ο Βίγια στο 80ο λεπτό, σώζοντας την ομάδα του από το σοκ που λίγοι έλειψε να έρθει.

Νωρίτερα σε άλλο ματς για την 23η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν, η Ατλέτικο Μαδρίτης ηττήθηκε με 2-1 από την Βαλένθια. Παρά το γεγονός ότι οι Μαδριλένοι προηγήθηκαν στο 4ο λεπτό με τον Ρέγες, ο Χοακίν δεν είχε πεί την τελευταία του κουβέντα και μάλιστα εις διπλούν, καθώς με δύο γκολ του, στο 41′ και το 86′, ανέτρεψε το σκορ και έδωσε τη νίκη στις “νυχτερίδες”.