“Σούπα” και μοιρασιά στη Νέα Σμύρνη

Ποδαρικό χωρίς γκολ στο 2014 έκαναν Πανιώνιος και ΟΦΗ που έμειναν στο 0-0 στη Νέα Σμύρνη μετά από ένα κακό ματς.

Οι δυνατές μονομαχίες και τα πολλά λάθη κυριάρχησαν στο παιχνίδι της Νέας Σμύρνης. Σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο η μοναδική καλή φάση καταγράφηκε στο 24ο λεπτό όταν μετά το κόρνερ η μπάλα στρώθηκε στον Ζαχαράκη, ο οποίος όμως σούταρε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβηκαν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και προσπάθησαν να φτάσουν στο γκολ. Η κεφαλιά του Αραβίδη έφυγε άουτ στο 72ο λεπτό. Ο ΟΦΗ απάντησε με την κεφαλιά του Περογαμβράκη να φεύγει άουτ. Αυτή ήταν και η τελευταία καλή φάση του αγώνα αφου οι δύο ομάδες έδειχναν ικανοποιημένες με τον έναν βαθμό.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ): Ανέστης, Ζαχαράκης (70′ Παναγιωτούδης), Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος, Κούρος, Μητρόπουλος, Κούρντι, Κολοβός, Ντούνης, Αραβίδης, Καμπάνταης

ΟΦΗ (ΣΑ ΠΙΝΤΟ): Φερνάντες, Μπούρμπος, Τριποτσέρης, Ζόρο, Μίλιαζες, Μαρκής, Κάλαϊτζιτς (7′ Βερόν), Ζε Εντουάρντο, Όγιος (77′ Μπανούσης), Περογαμβράκης, Παπάζογλου (84′ Λαμπρόπουλος)