"Σούπα" και μοιρασιά στο Περιστέρι

`Σούπα` και μοιρασιά στο Περιστέρι

Τελευταία ενημέρωση: 30.01.2011 | 17:05
Πρώτη δημοσίευση: 30.01.2011 | 16:55

Ένα από τα χειρότερα ματς του φετινού πρωταθλήματος παρακολούθησαν οι λίγοι που βρέθηκαν στο γήπεδου του Περιστερίου. Ατρόμητος και Αστέρας Τρίπολης έμειναν στο 0-0, δημιουργώντας ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν στο ματς με προφανές σκοπό να κλείσουν όλους τους διαδρόμους προς την εστία του Ντεγκρά και τα κατάφεραν. Ο Ατρόμητος βραχυκύκλωσε και η μπάλα έφτανε με δυσκολία στον Καμαρά. Ο Γάλλος επιθετικός βρέθηκε απέναντι απο τον Ντεγκρά στο 29ο λεπτό αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει στη σημαντικότερη ευκαιρία του αγώνα.

Η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη προσπάθησε να "κλέψει" το ματς στο δεύτερο ημίχρονο με αντεπιθέσεις, όμως η αμυντική λειτουργία του Ατρομήτου δεν το επέτρεψε με αποτέλεσμα το 0-0 να μείνει μέχρι το τέλος.