Ειδήσεις ΣΕΙΣΜΟΣ· ΒΑΣΕΙΣ 2017· ΤΖΟΚΕΡ· ΚΑΙΡΟΣ Λιακάδα 27 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Σούπερ Λιγκ (LIVE)

Τελευταία ενημέρωση: 07.02.2010 | 21:01
Πρώτη δημοσίευση: 07.02.2010 | 16:45

Ο Παναθηναϊκός πέρασε από το Αλκαζάρ με πρωταγωνιστή τον Σισέ που σκόραρε δύο φορές. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Σωτήρης Νίνης.

Λήξη του αγώνα

92' Ο Νίνης σούταρε, ο Βιέρα έδιωξε εκπληκτικά σε κόρνερ.

91' Ευκαιρία για τη Λάρισα να πετύχει το γκολ της τιμής, όμως ο Τζόρβας νίκησε τον Μετίν.

89' Αλλαγή Μαρίνος - Κατσουράνης

87' Ο Σισέ έχασε την ευκαιρία να πετύχει το χατ-τρικ

85' Αλλαγή Χριστοδουλόπουλος - Λέτο

82' Ο Νίνης στην πρώτη του επαφή με την μπάλα κάνει το 0-3.

78' Αλλαγή Νίνης - Σαλπιγγίδης

77' Αλλαγή Ιγγλέσιας - Ραντοσάβλιεβιτς.

74'
Πλασαριστό σουτ του Καραγκούνη έξω από την περιοχή και πάλι ο τερματοφύλακας της Λάρισας έδιωξε σε κόρνερ.

68' Σουτ του Σπυρόπουλου από αριστερά, σε ετοιμότητα ο Βιέρα.

66'
Σουτ του Βύντρα έδιωξε σε κόρνερ ο Βιέρα.

59' Αλλαγή για την Λάρισα. Ζέσουε - Μπλάζεκ

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

Αλλαγή για τη Λάρισα.
Πούρι - Ρομέου

Λήξη ημιχρόνου. Λάρισα - ΠΑΟ 0-2

45+1' Δεύτερο γκολ από τον Σισέ.
Με παρόμοιο τρόπο ο Γάλλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Λάρισας.

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

45' Πανέμορφο γκολ από τον Σισέ. Ο Γάλλος ακούμπησε όσο χρειάστηκε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα του Βιέρα λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

35' Κίτρινη κάρτα στον Σπυρόπουλο

31' Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Σισέ παίρνει την κεφαλιά, αλλά και πάλι ο Βιέρα διώχνει σε κόρνερ.

28' Ο Κατσουράνης από καλή θέση σούταρε, όμως ο Βιέρα ήταν στην θέση του και απέκρουσε. Οι πράσινοι έχουν μπει πολύ δυνατά μετά τη διακοπή.

26' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Βύντρα έπιασε την κεφαλιά μετά από κόρνερ του Καραγκούνη, αλλά η μπάλα προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι του Βιέρα.

Ο διαιτητής επέστρεψε και το παιχνίδι ξανάρχισε.

Οι παίκτες έχουν βγει στο γήπεδο αλλά ο Γιώργος Δαλούκας παραμένει στα αποδυτήρια.

Βροχή από αντικείμενα, καπνογόνα και βεγγαλικά. Αφορμή ένα φάουλ που έδωσε ο Δαλούκας εις βάρος της Λάρισας. Ηαπόφαση του διαιτητή ήταν σωστή αφού ο Βιέρα βγήκε από την περιοχή του και έπιασε την μπάλα με τα χέρια.
Ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων είδε την κίτρινη κάρτα. Ο διαιτητής αποχώρησε από το γήπεδο.

Παιχνίδι κέντρου μέχρι τώρα χωρίς σημαντικές ευκαιρίες.