Ειδήσεις ΣΕΙΣΜΟΣ· ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2017· ΤΖΟΚΕΡ· ΚΑΙΡΟΣ Λιακάδα 38 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Σούπερ Λιγκ (LIVE)

Τελευταία ενημέρωση: 28.02.2010 | 20:55
Πρώτη δημοσίευση: 28.02.2010 | 16:39

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 2-0 του Πανιωνίου στο ματς που έριξε την αυλαία της 24ης αγωνιστικής και έμεινε στην κορυφή της Σούπερ Λιγκ.

Λήξη του αγώνα. Πανιώνιος - ΠΑΟ 0-2.

89' Ο Σκούφαλης χάνει σημαντική ευκαιρία να σκοράρει, με τον Σκούφαλη να αστοχεί από πλεονεκτική θέση.

84'
Ο Χριστοδουλόπουλος πήρε τη θέση του Λέτο.

82' Κίτρινη κάρτα στον Τζόρβα.

80' Ο Νίνης δίνει τη θέση του στον Σιμάο εν μέσω αποδοκιμασιών, προφανώς για τη φάση του πέναλτι.

78΄Κίτρινη κάρτα στον Ριέρα για δυνατό μαρκάρισμα στον Ζιλμπέρτο Σίλβα

76' Ο Νικολάου στη θέση του Τσότσαλιτς

72' Ο Μαρίνος στη θέση του Σαλπιγγίδη

58' Ο Κούκετς στη θέση του Μπαρόνι

55' Απίστευτο γκολ του Σισέ στην κλειστή γωνία του Μπεθέρα.

Ο Σισέ με καταπλητικό σουτ έκανε το 0-2

52'
Σουτ του Κουμουρτζί, στην αγκαλιά του Τζόρβα.

51' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Σαλπιγγίδης σούταρε δυνατά μέσα από την περιοχή, όμως ο Μπεθέρα ήταν στη θέση του.

50' Κεφαλιά του Μανιάτη πέρασε έξω από την εστία του Τζόρβα.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος με τον Σκούφαλη να μπαίνει στο γήπεδο στη θέση του Τζόνσον.

Λήξη ημιχρόνου. Ο Παναθηναϊκός είναι μπροστά στο σκορ με 1-0 χάρη στο εύστοχο πέναλτι του Σισέ.

34' Κόρνερ του Λέτο, πέρασε από όλους και πριν ο Σαλπιγγίδης σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα ο Μπεθέρα έδιωξε.
29'
Κίτρινη κάρτα στον Βύντρα

21' Ο Σισέ σκοράρει από το σημείο του πέναλτι. Πανιώνιος - ΠΑΟ 0-1.

Ο Σισέ πανηγυρίζει το 19ο γκολ του στη Σούπερ Λιγκ, ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

20' Πέναλτι που κέρδισε ο Νίνης από τον Κοντοέ.
Κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Πανιωνίου.

19'
Ο Ριέρα προσπάθησε με πλασέ έξω από την περιοχή να νικήσει τον Τζόρβα, ο οποίος ήταν στη θέση του και μπλόκαρε.

12' Ο Μανιάτης έπιασε την κεφαλιά η οποία πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Τζόρβα.

Το ματς συνεχίζεται κανονικά αφού πρώτα έγιναν οι απαραίτητες ανακοινώσεις.

Ο Καλόπουλος διακόπτει προσωρινά το ματς λόγω της συνεχόμενης ρίψης των αντικειμένων.

Κροτίδες πέταξαν οι οπαδοί του Πανιωνίου που παραλίγο να χτυπήσουν τον Σωτήρη Νίνη.

Σέντρα στο ματς.

Ο Καραγκούνης τελικά έμεινε εκτός αποστολής. Ο Σισέ κλήθηκε στην Εθνική Γαλλίας, λόγω τραυματισμού του Λουίς Σαχά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Μπεθέρα, Μανιάτης, Μπαρόνι (58' Κούκετς), Τζόνσον (46' Σκούφαλης), Ριέρα, Μπάλαμπαν, Κουμορτζί, Σιόβας, Κοντοές, Τσότσαλιτς (76' Νικολάου), Τζαβέλλας

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Τζόρβας, Σαριέγκι, Νίνης( 80' Σιμάο), Καντέ, Σισέ, Λέτο (84' Χριστοδουλόπουλος), Σαλπιγγίδης( 72' Μαρίνος), Ζιλμπέρτο Σίλβα, Δάρλας, Βύντρα, Κατσουράνης