Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΚΑΙΡΟΣ ΑΘΗΝΑ· ΟΑΕΔ Συννεφιά 22 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Σούπερ Λιγκ (LIVE)

Τελευταία ενημέρωση: 07.03.2010 | 14:30
Πρώτη δημοσίευση: 07.03.2010 | 14:30

Ολοκληρώθηκαν οι αναμετρήσεις: Εργοτέλης – Ατρόμητος (1-1), Πανιώνιος – Ξάνθη (3-0) και ΠΑΣ Γιάννινα – Αστέρας Τρίπολης (1-0) για την 25η αγωνιστική.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ(1-1):
Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ισοφάρισε ο Ατρόμητος με τον Σφακιανάκη
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ(1-0): Στο 82ο λεπτό, ο Εργοτέλης προηγείται 1-0 με αυτογκολ του Σαγκανόφσκι
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ(0-0): Στο 58ο λεπτό, αποβολή του Νίκου Καραγεωργίου, λόγω διαμαρτυρίας. Ο τεχνικός του Εργοτέλη παρακολουθεί τον αγώνα και δίνει οδηγίες από την εξέδρα
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ(0-0): 33ο λεπτό, δοκάρι για τον Ατρόμητο με τον Τάτο
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ(0-0): 12ο λεπτό, ο Ρουμπάκης έκανε το επικίνδυνο σουτ, αλλά ο Μιχαηλίδης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια

Οι συνθέσεις των ομάδων:
Εργοτέλης: Δημήτριος Γελαδάρης , Γκεόργκι Σασιασβίλι, Παναγιώτης Κορδονούρης, Σωτήρης Μπαλάφας, Μανώλης Ρουμπάκης, Μπέτο, Ντεϊβίντας Τσεσνάουσκις, Ντιέγκο Ρομάνο, Μάριο Μπουντιμίρ
Ατρόμητος: Χρυσόστομος Μιχαηλίδης , Μάρτσιν Μπαζίνσκι, Χουάν Μπλένχιο, Βαγγέλης Νάστος, Κώστας Νεμπεγλέρας, Πασχάλης Μελισσάς, Μαρτσέλο Σαρμιέντο, Ανδρέας Τάτος, Λούκας Φαβάλι, Ηλίας Αναστασάκος, Μάρεκ Σαγκανόφσκι

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΞΑΝΘΗ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΞΑΝΘΗ(3-0):
  Στο 60ο λεπτό, ο Μπάλαμπαν με κεφαλιά γράφει το 3-0 για τους γηπεδούχους
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΞΑΝΘΗ(2-0):  Στο 49ο λεπτό, δοκάρι για τον Πανιώνιο με τον Γουνδουλάκη
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΞΑΝΘΗ (2-0): Στο 39ο λεπτό ο Λάτκα διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του με κεφαλιά
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΞΑΝΘΗ (1-0): Στο 21ο λεπτό, ο Πανιώνιος ανοίγει το σκορ με τον Κουμουρτζί
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΞΑΝΘΗ (0-0): Στο 6ο λεπτό, ο Τζαβέλλας έκανε το κόρνερ, ο Τότσαλιτς έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Γκσμπούρνιγκ μπλόκαρε

Πανιώνιος:Τόμας Μπέλιτς, Γιάννης Κοντοές, Σουλεϊμόν Ομο, Μάρτιν Λάτκα, Γιώργος Τζαβέλλας, Μπενάρντ Κουμορτζί, Φανούρης Γουνδουλάκης , Νταβόρ Κούκετς, Έντιν Τσότσαλιτς, Μπόσκο Μπάλαμπαν, Σίτο Ριέρα
Ξάνθη: Μίχαελ Γκσπούρνινγκ, Φλορίν Στίνγκα, Κιμ Τζάγκι, Γιάννης Παπαδημητρίου, Σταύρος Σταθάκης, Θανάσης Κωστούλας, Κώστας Φλίσκας, Μάρεκ Ζίεντσουκ, Μάουρο Πόι, Μαρσελίνιο Λέιτε, Δημήτρης Σουάνης

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (1-0): Στο 92ο λεπτό ο Μπακαγίοκο "λυτρώνει" την ομάδα του και κάνει το 1-0
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (0-0): Στο 76ο λεπτό, αποβολή του Μπαστία με απευθείας κόκκινη
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (0-0): Στο 67ο λεπτό, μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Σαϊτιώτη. Έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Ντεγκρά

ΠΑΣ Γιάννινα: Γιώργος Σικαλιάς, Γιώργος Ντάσιος, Γιώργος Κούσας, Μίρνες Σίσιτς, Κώστας Καζναφέρης, Ιβιτσα Μαϊστόροβιτς, Πάρις Ανδράλας, Πέτρος Κανακούδης, Βασίλειος Ρόβας , Ιμπραχίμα Μπακαγιόκο, Γιώργος Σαϊτιώτης
Αστέρας Τρίπολης: Ματίας Ντεγκρά, Αντερσον Μαρσελάο, Σωκράτης Φυτανίδης, Μπρούνο Ουριμπάρι, Σεμπαστιάν Μπαρτολίνι, Σαλόζε Ουντόζι, Αντριαν Μπαστία, Αντώνης Λαδάκης, Σεμπαστιάν Καρέρα, Ντάνιελ Τσέζαρεκ, Εντερ