Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΚΑΙΡΟΣ ΑΘΗΝΑ· ΟΑΕΔ Λίγα Σύννεφα 13 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Σούπερ Λιγκ (LIVE)

Τελευταία ενημέρωση: 13.03.2010 | 20:53
Πρώτη δημοσίευση: 13.03.2010 | 16:40

Ο ΠΑΣ έκανε τη μεγάλη έκπληξη απέσπασε ισοπαλία 2-2 από τον Ολυμπιακό ενώ η ΑΕΚ κέρδισε εύκολα την Καβάλα με 3-0.

ΑΕΚ - ΚΑΒΑΛΑ 3-0. Στο 80' ο Μαντούκα πλάσαρε τον Ιτάνζ.

ΑΕΚ - ΚΑΒΑΛΑ 2-0.
Στο 48' ο Γιάχιτς διπλασιάζει τα τέρματα της Ένωσης (το γκολ χρεώνεται στον Λεονάρντο που έκανε το σουτ αλλά ο Γιάχιτς ήταν αυτός που την ακούμπησε τελευταίος)

ΑΕΚ - ΚΑΒΑΛΑ 1-0. 34' Γκολ ο Μπλάνκο με πέναλτι.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 2-2 τελικό

92' Σουτ του Γιάννη Παπαδόπουλουί έδιωξε ο Ζαφειρόπουλος.

90' Κίτρινη στον Νικοπολίδη που βγήκε από την περιοχή και ανέτρεψε τον Μπακαγιόκο

89' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Ντιμπαλά πέρασε τους πάντες αλλά το πλασέ του δεν ήταν καλό.

84' Πολύ δυνατό σουτ του Αβραάμ Παπαδόπουλου ο Ζαφειρόπουλος έδιωξε.

79' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό.
Ο Ζαϊρί έκανε τη σέντρα ο Μέλμπεργκ έπιασε την κεφαλιά όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι.

78' Ο Γιάννης Παπαδόπουλος στη θέση του Λεντέσμα.

Ο Ολυμπιακός πιέζει χάνει ευκαιρίες αλλά δεν είναι το ίδιο καλός όσο στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους.

70' Διπλή αλλαγή για τον ΟΣΦΠ. Λεονάρντο και Στολτίδης μπήκαν στις θέσεις των Μαρέσκα (ο οποίος αποδοκιμάστηκε) και Ραούλ Μπράβο

65'
Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Βάντερσον αποχώρησε (κάνοντας χειρονομία στους φιλάθλους του ΟΣΦΠ) και στη θέση του μπαίνει ο Στάθης. Στο γήπεδο μπήκε και Τζάνης παίρνοντας τη θέση του Καζναφέρη.

Ο Σωκράτης Κόκκαλης μετά το Ρέντη όπου τα είπε με τον Μπάντοβιτς βρέθηκε στο Καραϊσκάκη, ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

55' 2-2. Ο Καζναφέρης σούταρε,
ο Μέλμπεργκ έβαλε την κόντρα και η μπάλα κατέληξε στην εστία του Νικοπολίδη.

52' Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από τον Σίσιτς,
η μπάλα πέρασε λίγο έξω από την εστία του Νικοπολίδη.

46' Ο Ντάρμπισιρ έπιασε την κεφαλιά όμως ο Ζαφειρόπουλος έδιωξε σε κόρνερ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

Λήξη ημιχρόνου.

44' 2-1. Απίστευτο γκολ του Λούα Λούα.
Ο Κονγκολέζος πήρε την μπάλα από τον Ντάρμπισιρ απέφυγε εκπληκτικά τον αντίπαλο του και πλάσαρε ιδανικά τον Ζαφειρόπουλο.

43' Μεγάλη ευκαιρία για ΟΣΦΠ. Ο Ντάρμπισιρ πετάχτηκε μπροστά από την άμυνα αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ζαφειρόπουλο.

Ο Νίκος Αναστόπουλος επέστρεψε ως αντίπαλος στο Καραϊσκάκη, ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

40'
Κίτρινη κάρτα σε Μέλμπεργκ και Μπακαγιόκο.

39' Άμεση απάντηση για τον Ολυμπιακό με τον Ντάρμπισιρ. Ο Άγγλος συνδυάστηκε με τον Μήτρογλου και από κοντά νίκησε τον Ζαφειρόπουλο.

37' 0-1. Ο Μπουχάν σούταρε η μπάλα κόντραρε άλλαξε πορεία στον Παπαδόπουλο και κατέληξε στην εστία του Νικοπολίδη.

30' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ.
Ο τερματοφύλακας Σικαλιάς αποχώρησε και τη θέση του πήρε ο Ζαφειρόπουλος.

21' Με τακουνάκι ο Ντάρμπισιρ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά το γκολ σωστά ακυρώθηκε.

18' Μακρινό σουτ του Λούα Λούα εύκολα ο Σικαλιάς.

13' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Ντάσιος έκανε τη σέντρα και ο Μπακαγιόκο απέναντι από τον Νικοπολίδη έπιασε το σουτ, όμως ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού έδιωξε εντυπωσιακά.

11' Μεγάλη ευκαιρία για ΟΣΦΠ. Ο Λούα Λούα έβγαλε τη σέντρα στον Ντέρμπισιρ ο οποίος από κοντά δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

10'
Ο Ολυμπιακός πιέζει τον ΠΑΣ. Ο ΖαΙρί σέντραρε και ο Σικαλιάς έδιωξε δύσκολα.

4'
Σέντρα του Ζαϊρί ο Ντάρμπισιρ έπιασε την κεφαλιά και ο Σικαλιάς μπλόκαρε εντυπωσιακά.

Σέντρα στον αγώνα

Ολυμπιακός
: Νικοπολίδης, Μέλμπεργκ, Ντάρμπισιρ, Ζαϊρί, Μπράβο (70' Λεονάρντο), Αβραάμ Παπαδόπουλος, Μήτρογλου, Μαρέσκα (70' Στολτίδης), Λεντέσμα (78' Γιάννης Παπαδόπουλος), Λούα Λούα, Τοροσίδης.

ΠΑΣ Γιάννινα: Σικαλιάς (30' Ζαφειρόπουλος), Ντάσιος, Βάντερσον (65' Στάθης), Μαϊστόροβιτς, Κώτσιος, Ρόβας, Καζναφέρης (65' Τζάνης), Μπουχάν, Ντιμπαλά, Μπακαγιόκο, Σίσιτς.

Διαιτητής: Ντάκος

ΑΕΚ - ΚΑΒΑΛΑ 3-0 τελικό

80' Ο Μαντούκα πλάσαρε τον Ιτάνζ μετά από πάσα του Τζιμπούρ και έκανε το 3-0.

68' Ο Μαντούκα στη θέση του Λεονάρντο

55' Ο Σόσιν στη θέση του Ντομπρασίνοβιτς.

48' 2-0. Ο Λεονάρντο σούταρε, ο Γιάχιτς ακούμπησε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα του Ιτάνζ.

47' Τεράστια ευκαιρία για την Καβάλα. Ο Σμόλαρεκ πλάσαρε τον Σάχα αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

46' Ο Σμόλαρεκ στη θέση του Λάκη

Έναρξη του δευτέρου μέρους.

Λήξη ημιχρόνου

45' Τετ α τετ του Τζιμπούρ με τον Ιτάνζ, ο τερματοφύλακας της Καβάλας σταμάτησε τον Αλγερινό.

41' Λάθος της άμυνας της Καβάλας, ο Τζιμπούρ από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ιτάνζ.

34' Ο Μπλάνκο σκοράρει από το σημείο του πέναλτι.

33' Αλλαγή για την Καβάλα.
Ο Γιάννου στη θέση του Ιωάννου.

32΄ Πέναλτι για την ΑΕΚ σε ανατροπή του Καφέ από τον Μουρ.

25' Η πρώτη καλή φάση για την ΑΕΚ.
Ο Λεονάρντο έπιασε το σουτ όμως ο Ιτάνζ έδιωξε τη μπάλα.