Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΑΕΔ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Λίγα Σύννεφα 7 Αθήνα Αναλυτικά

Στρωμένος ο δρόμος για ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό Βόλου στο Europa League

Στρωμένος ο δρόμος για ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό Βόλου στο Europa League
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Τελευταία ενημέρωση: 15.07.2011 | 11:20
Πρώτη δημοσίευση: 14.07.2011 | 19:33

Η UEFA γνωστοποίησε τα γκρουπ δυναμικότητας του 3ου προκριματικού γύρου του Europa League και οι δύο ελληνικές ομάδες μπορούν να χαμογελούν αφού οι αντίπαλοι δεν τρομάζουν. Στις 14.30 η κλήρωση.

"Καθάρισε" την πρόκριση από το Βελιγράδι ο Ολυμπιακός Βόλου

Ο ΠΑΟΚ που θα ξεκινήσει στιν 3ο γύρο την Ευρωπαϊκή του περιπέτεια είναι σε γκρουπ των ισχυρών και θα αντιμετωπίσει μία εκ των Σλασκ (Πολωνία) ή Νταντί Γιουν. (Σκωτία), Βαλερένγκα (Νορβηγία) ή Μίκα (Αρμενία), Ριντ (Αυστρία), Χάκεν (Σουηδία) ή Χόνκα (Φινλανδία), Ντομζάλε (Σλοβενία) ή Ράντνιτσκι Σπλιτ (Κροατία).

Στους ισχυρούς θα είναι και ο Ολυμπιακοός Βόλου στην περίπτωση που ξεπεράσει το εμπόδιο της Ραντ Βελιγραδίου και θα αντιμετωπίσει μία εκ των: Σαντ Τζουλιά (Ανδόρα) ή Μπνεϊ Γιεχούντα (Ισραήλ), Κουόπιο (Φινλανδία) ή Μετάν (Ρουμανία), Στρεϊμουρ (Ν. Φερόε) ή Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν), Ντίφερντανζ (Λουξεμβούργο) ή Λεβάντια (Εσθονία),
Σένιτσα (Σλοβακία).

TA ΓΚΡΟΥΠ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑΣ

1o γκρουπ

ΙΣΧΥΡΟΙ

Ατλέτικο Μαδρίτης (Ισπανία)
Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)
Μλάντα (Τσεχία)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Αλάνια (Ρωσία)

ΑΔΥΝΑΤΟΙ

Τούρκου (Φινλανδία) ή Βέστερλο (Βέλγιο)
Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) ή Βέντσπιλς (Λετονία)
Κετσκεμέτι (Ουγγαρία) ή Ακτόμπε (Καζακστάν)
Φλοριάνα (Μάλτα) ή ΑΕΚ Λ. (Κύπρος)
Στρομσγκοντσέτ (Νορβηγία)

2ο γκρουπ

ΙΣΧΥΡΟΙ

Αλκααρ (Ολλανδία)
Ρούνταρ (Μαυροβούνιο) ή Αούστρια Β. (Αυστρία)
Μπούρσασπορ (Τουρκία)
Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία) ή Σέριφ (Μολδαβία)
Σούντουβα (Λιθουανία) ή Ελφσμποργκ (Σουηδία)

ΑΔΥΝΑΤΟΙ

Μακάμπι Τ. Α. (Ισραήλ) ή Λανκαράν (Αζερμπαϊτζάν)
Φλαμουρτάρι (Αλβανία) ή Γιάμπλονετς (Τσεχία)
Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) ή Ααλεσουντ (Νορβηγία)
Ολύμπια Λ. (Σλοβενία) ή Μποέμιανς (ΕΙΡΕ)
Γκόμελ (Λευκορωσία)

3ο γκρουπ

ΙΣΧΥΡΟΙ

Χάποελ Τ. Α. (Ισραήλ)
Ρεν (Γαλλία)
Λέφσκι (Βουλγαρία)
Γκιμαράες (Πορτογαλία)
Μινσκ (Λευκορωσία) ή Γκαζιάντεπσπορ (Τουρκία)

ΑΔΥΝΑΤΟΙ

Νιου Σεντς (Ουαλία) ή Μίντιλαντ (Δανία)
Λέγκια (Πολωνία)
Βαντούζ (Λιχτενσταϊν) ή Βοϊβοντίνα (Σερβία)
Τίρανα (Αλβανία) ή Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία)
Ρουστάβι (Γεωργία) ή Ιρτις (Καζακστάν)

4ο ΓΚΡΟΥΠ

ΙΣΧΥΡΟΙ

Παλέρμο (Ιταλία)
Ντιναμό Βουκ. (Ρουμανία)
Ρεϊκιαβικ (Ισλανδία) ή Ζίλινα (Σλοβακία)
Κάρπατι (Ουκρανία)
Τάουρας (Λιθουανία) ή Ντεν Χάαγκ (Ολλανδία)

ΑΔΥΝΑΤΟΙ

Ομόνοια (Κύπρος)
Βλάζνια (Αλβανία) ή Τουν (Ελβετία)
Καραγκάντι (Καζακστάν) ή Στ. Πάτρικ (ΕΙΡΕ)
Γιανέλι (Ουαλλία) ή Ντιναμό Τιφλ. (Γεωργία)
Ισκρα (Μολδαβία) ή Βάραζντιν (Κροατία)

5ο ΓΚΡΟΥΠ

ΙΣΧΥΡΟΙ

Μπριζ (Βέλγιο)
Λιεπάγιας (Λιθουανία) ή Σάλτσμπουργκ (Αυστρία)
Μαϊντζ (Γερμανία)
Χέλσινγκμποργκ (Σουηδία)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (ΕΛΛΑΔΑ) Ή Ραντ (Σερβία)

ΑΔΥΝΑΤΟΙ

Σαντ Τζουλιά (Ανδόρα) ή Μπνεϊ Γιεχούντα (Ισραήλ)
Κουόπιο (Φινλανδία) ή Μετάν (Ρουμανία)
Στρεϊμουρ (Ν. Φερόε) ή Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)
Ντίφερντανζ (Λουξεμβούργο) ή Λεβάντια (Εσθονία)
Σένιτσα (Σλοβακία)

6ο ΓΚΡΟΥΠ

ΙΣΧΥΡΟΙ

Σπάρτα Πρ. (Τσεχία)
Στόουκ (Αγγλία)
Ανόρθωση (Κύπρος) ή Γκάγκρα (Γεωργία)
Γκλεντόραν (Β. Ιρλανδία) ή Βόρσκλα (Ουκρανία)
Χαρτς (Σκωτία)

ΑΔΥΝΑΤΟΙ

Χαϊντουκ (Κροατία)
Πετς (Ουκρανία) ή Τρόμσο (Νορβηγία)
Ντογκάνα (Σαν Μαρίνο) ή Ραμποτνίτσκι (ΦΥΡΟΜ)
Ερεμπρο (Σουηδία) ή Σαραγιέβο (Βοσνία)
Σλίγκο (ΕΙΡΕ)

7ο γκρουπ

ΙΣΧΥΡΟΙ

Κρουσεϊντερς (Β. Ιρλανδία) ή Φούλαμ (Αγγλία)
ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ)
Χαφναφιόρντουρ (Ισλανδία) ή Νασιονάλ (Πορτογαλία)
Μπρόντμπι (Δανία)
Μέταλουργκ (ΦΥΡΟΜ) ή Λοκομοτίβ Σοφ. (Βουλγαρία)

ΑΔΥΝΑΤΟΙ

Σλασκ (Πολωνία) ή Νταντί Γιουν. (Σκωτία)
Βαλερένγκα (Νορβηγία) ή Μίκα (Αρμενία)
Ριντ (Αυστρία)
Χάκεν (Σουηδία) ή Χόνκα (Φινλανδία)
Ντομζάλε (Σλοβενία) ή Ράντνιτσκι Σπλιτ (Κροατία)


   Διαδώστε αυτό το άρθρο
close button

Κάντε Like: Newsit.gr στο Facebook