Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΜΠΑΜΑ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Συννεφιά 12 Αθήνα Αναλυτικά

Superleague ΤΕΛΙΚΑ

Τελευταία ενημέρωση: 08.04.2012 | 20:56
Πρώτη δημοσίευση: 08.04.2012 | 18:11

Άρης – Αστέρας Τρίπολης 0-1 (ΔΙΑΚΟΠΗ), Δόξα Δράμας – Εργοτέλης 1-1, Λεβαδειακός – Skoda Ξάνθη (ΑΝΑΒΟΛΗ) , ΟΦΗ – Παναιτωλικός 1-0

Άρης - Αστέρας Τρίπολης 0-1

Ο αγώνας διεκόπη με υπευθυνότητα του Άρη και ο Αστέρας Τρίπολης θα περιμένει τις επόμενες ημέρες τις αποφάσεις της αθλητικής δικαιοσύνης, προκειμένου να πάρει τους βαθμούς της νίκης από το συγκεκριμένο ματς.

Οριστική η διακοπή της αναμέτρησης στο "Κλεάνθης Βικελίδης"
, μετά από σχετική απόφαση του διαιτητή Τριτσώνη. Ο λόγος είναι η μη έγκαιρη εκκένωση της θύρας 2 του "Κλεάνθης Βικελίδης", προκειμένου να μην έχει πρόβλημα η βοηθός διαιτητή.

Ο διαιτητής Τριτσώνηςξεκαθάρισε στους παράγοντας των γηπεδούχων, πως αν δεν εκκενωθεί η συγκεκριμένη θύρα, μέσα στα επόμενα λεπτά, τότε θα αναγκαστεί να διακόψει οριστικά την αναμέτρηση, εις βάρος του Άρη.

Μετά από διαβουλεύσεις που κράτησαν περίπου μισή ώρα, ο διαιτητής ζήτησε να εκκενωθεί η θύρα 2 του "Κλεάνθης Βικελίδης", προκειμένου να συνεχιστεί η αναμέτρηση. Η συγκεκριμένη θύρα βρίσκεται πίσω από το σημείο, όπου δέχτηκε το αντικείμενο η βοηθός διαιτητή.

Άπαντες πριμένουν την απόφαση του Τριτσώνη.

Οι παίκτες των δυο ομάδων παραμένουν στον αγωνιστικό χώρο και περιμένουν την οριστική απόφαση του διαιτητή

Οι διαιτητές παραμένουν στα αποδυτήρια, μαζί με τους παράγοντες των δυο ομάδων.

44' Προσωρινή διακοπή στην αναμέτρηση, με τους διαιτητές να αποχωρούν από τον αγωνιστικό χώρο. Ενα αντικέιμενο που πετάχτηκε από την κερκίδα χτύπησε την 2η βοηθό διαιτητή

35' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης, 0-1. Λάθος του Σανκαρέ στη μεγάλη περιοχή του Βελλίδη, ο Ράγιος κέρδισε τη μπάλα και δε δυσκολεύτηκε να πετύχει το τέταρτο του γκολ στο πρωτάθλημα

20' Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ

Έναρξη του αγώνα

Άρης: Βελλίδης, Νέτο, Παπαζαχαρίας, Μίσελ, Καστίγιο, Φατί, Καζναφέρης, Σανκαρέ, Λαζαρίδης, Τριανταφυλλάκος, Ουμπίντες

Αστέρας Τρ.: Μπαντής, Τσαμπουρής, Πιπίνης, Πουλίδο, Ουσέρο, Ναβάρο, Ράγιος, Άλβαρεζ, Φορμίκα, Μπρέσκα, Φρανκού

Δόξα Δράμας - Εργοτέλης 1-1

ΤΕΛΙΚΟ

90+1' ΔΟΚΑΡΙ ο Εργοτέλης. Παραλίγο αυτογκόλ για τη Δόξα καθώς κεφαλιά προς τα πίσω του Σικαλιά σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι!

51' Κίτρινη κάρτα στον Δαρακλίδη

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

39' ΓΚΟΛ για τη Δόξα, 1-1. Ο Σοϊλέδης μετά από λάθος εκτίμηση του Σασιασβίλι, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον Πίρσον. Ο γκολκίπερ του Ηρακλή βρήκε την μπάλα αλλά δεν σταμάτησε την πορεία της προς στα δίχτυα

34' Κίτρινη κάρτα στον Ολίσε για φάουλ στον Αμπουμπακάρι

23' ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη, 0-1. Ο Χαντί με ψηλοκρεμαστό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Δαύκου

16' Γυριστή κεφαλιά από τον Ουέλινγκτον, η μπάλα πέρασε λίγα εκατοστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

15' Ο Κάπελ βρέθηκε απέναντι στον Πίρσον αλλά ο τελευταίος έδιωξε σε κόρνερ

Δόξα Δρ.: Δαύκος, Γκαρακλίδης, Ρούτσης, Καπέλ, Λίμα, Σικαλιάς, Παπαδόπουλος, Ψυχογιός, Αμπουμπακάρι, Ουέλινγκτον, Σαϊλέδης

Εργοτέλης: Πίρσον, Σασιασβίλι, Χίμπλινγκερ, Τζανακάκης, Τζούνιορ, Χάντι, Σαρρής, Κατσικοκέρης, Κουτσιανικούλης, Ολίσε, Φραγκουλάκης

Λεβαδειακός - Skoda Ξάνθη 0-0

Αναβολή στο Λεβαδειακός-Ξάνθη. Χαρακτηριστική στιγμή, τη στιγμή που ο διαιτητής Βοσκάκης βγήκε στο γήπεδο για να διαπστώσει αν μπορέι να γίνει το παιχνίδι ο αέρας σήκωσε μια πινακίδα στον αέρα.

Θα περιμένει περίπου 30 λεπτά ο διαιτητής μήπως και κοπάσει ο άνεμος, αλλιώς θα αναβληθεί ο αγώνας για την Δευτέρα στις 19:00

Ο διαιτητής Βοσκάκης έστειλε τους παίκτες των δυο ομάδων στα αποδυτήρια

Η σέντρα στον αγώνα έχει καθυστερήσει. υπάρχει πολύ δυνατός αέρας

Λεβαδειακός: Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Τομάς, Λισγάρας, Μεντι΄, Ζησόπουλος, Κόρμπος, Σουμπίνιο, Πόποβιτς, Φαβάλι, Ναπολεόνι

Ξάνθη: Λυμπερόπουλος, Μπέρτος, Κομεσίδης, Στάσιακ, Εντιμάρ, Φλίσκας, Βασιλακάκης, Σουάνης, Πόι, Μαρσελίνιο, Καζάκης

ΟΦΗ - Παναιτωλικός 1-0

ΤΕΛΙΚΟ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

30' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 1-0. Εκτέλεση φάουλ του Κάλαϊτζιτς από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα χτύπησε και στο τείχος και κατέληξε στα δίχτυα του Τσενάμο

27' Κίτρινη κάρτα στον Ετζεγκέλε

23' Κίτρινη κάρτα στον Ζ. Λόπεθ

21' Κίτρινη κάρτα στον Σίσιτς για φάουλ στον Μητρόπουλο

ΟΦΗ: Σαχσανίδης, Βερόν, Γαλανόπουλος, Μάντζιος, Κάλαϊτζιτς, Γεωργίου, Σόουζα, Παπουλής, Μπούρμπος, Σίσιτς, Λόπεζ

Παναιτωλικός: Τσενάμο, Σιόντης, Ντολεζάι, Ετζεγκέλε, Γκόλιας, Μητρόπουλος, Παλαιολόγος, Ακαλέ, Χαριστέας, Θεοδωρίδης, Καμαρά