13oC Αθήνα

Συνεχίζουν ακάθεκτες Γιουνάιτεντ και Σίτι – Ο Καραγκούνης…σταμάτησε την Τσέλσι

ΦΩΤΟ REUTERS.

O Φαν Πέρσι σημείωσε το γρηγορότερο φετινό γκολ στην Πρέμιερ Λιγκ και αυτό ήταν αρκετό στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για να παραμείνει στην κορυφή. Σε απόσταση αναπνοής ακολουθεί η Σίτι που επικράτησε με 2-0 της Γουίγκαν ενώ ο Ράφα Μπενίτεθ υποχρεώθηκε σε δεύτερη λευκή ισοπαλία, στον πάγκο της Τσέλσι, από τη Φούλαμ η οποία είχε στην αρχική ενδεκάδα τον Καραγκούνη.

Ο Τίο Γουόλκοτ στο 52ο δευτερόλεπτο του αγώνα της Άρσεναλ με την Έβερτον σημείωσε το γρηγορότερο φετινό γκολ στην Πρέμιερ Λιγκ, αλλά το χάρηκε μόλις 15 λεπτά.

Ο Φαν Πέρσι, στο Ολντ Τράφορντ, χρειάστηκε μόλις 31 δευτερόλεπτα για να σκοράρει κόντρα στην Γουέστ Χαμ και να πάρει το ρεκόρ από τον Γουόλκοτ. Το τέρμα αυτό ήταν αρκετό για την Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ που έφτασε τις 7 νίκες στα 8 τελευταία ματς της.

Η Σίτι επικράτησε της Γουίγκαν εκτός έδρας και είναι ένα βαθμό από την κορυφή ενώ η Τσέλσι απέχει πλέον 7. Ο Ράφα Μπενίτεθ έχει δύο 0-0 ως προπονητής των μπλε και οι γκρίνιες έχουν αρχίσει. Ο Γιώργος Καραγκούνης αγωνίστηκε 75 λεπτά με την Φούλαμ και ήταν εξαιρετικός.

Η Τότεναμ με πρωταγωνιστή τον Μπέιλ που σκόραρε και στις δύο εστίες, επικράτησε με 2-1 της Λίβερπουλ ενώ Έβερτον και Άρσεναλ έμειναν στο 1-1.