Πέμπτη, 18 Απρ.
22oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΑ: Άρης – ΟΦΗ 0-0 – Αστέρας Τρίπολης – Κέρκυρα 3-0

Εύκολα ο Αστέρας επικράτησε της Κέρκυρας ενώ Άρης και ΟΦΗ δεν κατάφεραν για δεύτερη αγωνιστική να σκοράρουν.

ΤΕΛΙΚΟ Άρης – ΟΦΗ 0-0.

94′ Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Ο Καπετάνος γύρισε μέσα στην περιοχή αλλά ο Γουναρίδης έσωσε με τα πόδια την ομάδα του.

ΤΕΛΙΚΟ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ. Αστέρας – Κέρκυρα 3-0.

78′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ. Ο Πιπίνης δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Αστέρα Τριπόλης,

73′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ. Ο Περόνε διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και σφράγισε ουσιαστικά τη νίκη του Αστέρα.

70′ Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Παπάζογλου μπήκε στην περιοχή, έκανε το διαγώνιο σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

63′ Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Γκέσιος στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα, σούταρε αλλά ο Γουναρίδης έπεσε στη γωνία του και μπλόκαρε.

61′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ. Ο Ράγιος εκτέλεσε το φάουλ και ο Χαμπλ άθελα του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

57′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Το σουτ του Κουτσιανικούλη από καλή θέση σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Διούδη.

57′ Η απάντηση του Αστέρα. Ο Ράγιος επιχείρησε το σουτ αλλά ο Αναστασόπουλος επιβεβαίωσε ότι βρίσκεται σε μεγάλη ημέρα.

55′ Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Λεόν σούταρε αλλά ο Φούλοπ απέκρουσε.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο και στο Κλεάνθης Βικελίδης.

46′ Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μπακασέτας έκανε άλλο ένα σουτ αλλά ο Αναστασόπουλος τον νίκησε.

Σέντρα στην Τρίπολη

ΗΜΙΧΡΟΝΟ Αστέρας Τρίπολης – Κέρκυρα 0-0 και Άρης – ΟΦΗ 0-0.

45′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο καπετάνος από το ύψος της περιοχής έκανε το πλάσαριστό σουτ αλλά είδε τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

42′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ. Ο Σανκαρέ παραλίγο να βάλει αυτογκόλ. Διεκδίκησε την κεφαλιά στην περιοχή της ομάδας του από τον Μπάρκογλου, την πήρε αλλά η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι του Φούλοπ.

39′ Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Νταμαρλής σούταρε αλλά ο Γουναρίδης απέκρουσε με δυσκολία.

32′ Ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ του Καζναφέρη που μπλόκαρε ο Γουναρίδης.

31′ Κίτρινη κάρτα για τον Έντερ της Κέρκυρας.

28′ Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Καπετάνος έπιασε την κεφαλιά μετά από σέντρα του Γιαννιώτα αλλά δεν σημάδεψε σωστά.

28΄ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ. Ο Μπακασέτας σούταρε αλλά είδε τη μπάλα να χτυπάει πρώτα στο κάθετο και στη συνέχεια στο οριζόντιο δοκάρι.

26′ Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Καζναφέρης σούταρε αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

24′ Κίτρινη κάρτα για τον Νταμαρλή του Άρη.

20′ Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μπακασέτας εκτέλεσε απευθείας το φάουλ και ανάγκασε τον Αναστασόπουλο να κάνει εντυπωσιακή επέμβαση.

16′ Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ναβάρο επιχείρησε το σουτ αλλά αστόχησε.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Χαμπλ της Κέρκυρας.

8′ Κίτρινη κάρτα στον Βερόν του ΟΦΗ.

5′ Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Έντερ πήρε την κεφαλιά αλλά ο Φούλοπ μπλόκαρε.