ΤΕΛΙΚΑ: Άρης – ΟΦΗ 1-0 – Εργοτέλης – Κέρκυρα 1-0

Σπουδαίες νίκες πήραν Άρης και Εργοτέλης κόντρα σε ΟΦΗ και Κέρκυρα αντίστοιχα.

ΑΡΗΣ – ΟΦΗ 1-0 (73′ Λαζαρίδης)

93′ Ο Καπετάνος από καλή θέση σούταρε αλλά η μπάλα που δεν είχε πορεία προς τα δίχτυα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

84′ Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα.

80′ Ο Σίσιτς στη θέση του Μπόντορ.

77′ Κίτρινη κάρτα στον Βάντο.

73′ ΓΚΟΛ για τον Άρη. Ο Λαζαρίδης με όμορφη κεφαλιά μετά τη σέντρα του Νέτο, άνοιξε το σκορ.

70′ Ο Ουκάρ στη θέση του Λόπεζ.

69′ Ο Κανούλας στη θέση του Καστίγιο.

69′ Κίτρινη κάρτα στον Παπουλή.

68′ Ο Καπετάνος έπιασε το σουτ στον αέρα αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

66′ Κίτρινη κάρτα στον Τσουκάνη.

62′ Κίτρινη κάρτα στον Κάλαϊτζιτς.

61′ Ο Μάντζιος στη θέση του Καμπάνταη.

58′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαννιώτα.

57′ Κίτρινη κάρτα στον Λόπεθ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Γιαννιώτας και Καπετάνος στη θέση των Παπαζαχαρία, Σολτάνι.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Σέντρα στουτ του Ουμπίντες, απέκρουσε ο Σαχσανίδης.

42′ Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Φατί σούταρε από καλή θέση έξω από την περιοχή αλλά ο Σαχσανίδης απέκρουσε.

40′ Δοκάρι για τον Άρη. Ο Παπαζαχαρίας πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι.

39′ Ο Καστίγιο πέρασε τον Σαχσανίδη αλλά τραβήχτηκε πολύ πλάγια και δεν μπόρεσε να γυρίσει τη μπάλα προς την εστία.

27′ Κάκιστο παιχίδι μέχρι τώρα χωρίς την παραμικρή ευκαιρία.

Σέντρα στον αγώνα

Άρης (Μανουέλ Μασάδο): Βελλίδης, Νέτο, Παπαζαχαρίας (46′ Καπετάνος), Σολτάνι (46′ Γιαννιώτας), Καστίγιο (69′ Κανούλας), Φατί, Σανκαρέ, Λαζαρίδης, Ουμπίδες, Τσουκάνης, Ακόστα.

ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Σαχσανίδης, Γαλανόπουλος, Βάντο, Κάλαϊτζιτς, Καμπάνταης (61′ Μάντζιος), Μπόντορ, Γεωργίου, Σόουζα, Παπουλής, Λόπεθ (80′ Σίσιτς), Λόπεζ (70′ Ουκάρ).

Διαιτητής: Στυλιαράς

ΤΕΛΙΚΟ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΚΕΡΚΥΡΑ 1-0 (58′ Λεάλ)

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90′ Ο Γιοβάνοβιτς στη θέση του Λεάλ.

Η Κέρκυρα πιέζει αλλά δεν βρίσκει τρόπο να φτάσει στην περιοχή του Εργοτέλη.

78′ Ο Μπέτο στη θέση του Ολίσε.

71′ Ο Κατσικοκέρης στη θέση του Μπούντιμιρ.

68′ Ο Μίχος στη θέση του Σακελλαρίου.

68′ Κίτρινη κάρτα στον Ολίσε.

64′ Ο Μαζνόφ στη θέση του Οσμάν.

60′ Κίτρινη κάρτα στον Σίλβα Τζούνιορ.

59′ Κίτρινη κάρτα στον Βέντσελ.

58′ ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη. Η υπεροχή των γηπεδούχων τους έφερε και το γκολ. Ο Κουτσιανικούλης σέντραρε και ο Λεάλ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

53′ Ο Εργοτέλης πλησίασε στο γκολ αλλά ο Φραγκουλάκης που πέρασε και τον Γκαλίνοβιτς τραβήχτηκε πλάγια και αστόχησε.

51′ Η μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς. Ο Κουτσιανικούλης γύρισε τη μπάλα αλλά το πλασέ του Λεάλ από κοντά πέρασε άουτ.

32′ Σουτ του Καραλή, μπλόκαρε ο Καβουσάκης.

31′ Κίτρινη κάρτα στον Οσμάν.

27′ Σουτ του Σίλβα Τζούνιορ, απέκρουσε ο Γκαλίνοβιτς.

20′ Σημαντική στιγμή για την Κέρκυρα. Ο Μαρτίν έπιασε την κεφαλιά από κοντά αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.

14′ Σουτ του Λεάλ που πέρασε μακριά από την εστία του Γκαλίνοβιτς.

Εργοτέλης (Νίκος Καραγεωργίου): Καβουσάκης, Τζανακάκης, Χίμπλινγκερ, Σασιασβίλι, Σίλβα Τζούνιορ, Φραγκουλάκης, Γιαλούσης, Μπούντιμιρ (71′ Κατσικοκέρης), Ολίσε (78′ Μπέτο), Κουτσιανικούλης, Λεάλ (90′ Γιοβάνοβιτς).

Κέρκυρα (Χάβι Γκράθια): Γκαλίνοβιτς, Σακελλαρίου (68′ Μίχος), Μαϊστόροβιτς, Βέντσελ, Κοντοδήμος, Ερίθε, Οσμάν (64′ Μαζνόφ), Γραμμόζης, Μαρτίν, Καραλής, Καλαντζής.

Διαιτητής: Δασκαλόπουλος