ΤΕΛΙΚΑ: Άρης–Εργοτέλης 1-1 – Λεβαδειακός–Αστέρας Τρίπολης 0-1

ΦΩΤΟ NEWSIT

Παρακολουθήστε τις δυο σημαντικές αναμετρήσεις για την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας LIVE από το NewsIt.

ΤΕΛΙΚΟ στο Βικελίδης

90’+Κίτρινη στον Καστίγιο για διαμαρτυρία

90’+ Κίτρινη στον Μπούντιμιρ

90’+Κίτρινη στον Κατίδη, δεύτερη κίτρινη-κόκκινη στον Ολίσε Με 10 παίκτες ο Εργοτέλης

ΛΗΞΗ του αγώνα στην Λιβαδειά

90+4′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Λαδάκης στη θέση του Ουσέρο

90’+1′ Κίτρινη καρτα στον Νέτο

89′ Δυνατό και άστοχο σουτ του Σουμπίνιο από δεξιά, η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία του Χακόμπο

85′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης, 0-1. Εκτέλεση κόρνερ του Ουσέρο από αριστερά, κεφαλιά του Πουλίδο στο πρώτο δοκάρι, ο Μπαρτολίνι στο δεύτερο δοκάρι με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

84′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Άρη. Εκτέλεση κόρνερ του Καστίγιο από αριστερά, ο Φατί έπιασε τη δυνατή κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στο δεξί δοκάρι και πέρασε άουτ

82′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μελισσάς στη θέση του Τομάς

77′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Κατίδης στη θέση του Καπετάνου

77′ Σουτ του Βασιλείου από δεξιά και μέσα στην περιοχή, η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία του Χακόμπο

74′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Καρέλης στη θέση του Χαλκιαδάκη

69′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μάρτινς στη θέση του Μπρέσκα

69′ Κίτρινη κάρτα στον Ζησόπουλο

67′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Φαβάλι

65′ Αλλαγή για τον Άρη. ο Παπαζαχαρίας στη θέση του Ακόστα

64′ Διαγώνιο σουτ του Κοιλιάρα από δεξιά και μέσα στην περιοχή, ο Χακόμπο μπλόκαρε

60′ Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα

57′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Σολάκης στη θέση του Φορμίκα

52′ Σουτ του Καστίγιο λίγο έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Πίρσον

50′ Σέντρα του Μουλόπουλο από δεξιά, κεφαλιά του Σουμπίνιο στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα πάνω από την εστία του Χακόμπο

47′ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Σασιασβίλι έξω από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

Έναρξη του αγώνα στο Βικελίδης

46′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Κοιλιάρας στη θέση του Πόποβιτς

Έναρξη του αγώνα στην Λιβαδειά

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Βικελίδης

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Λιβαδειά

42′ Σέντρα του Πιπίνη από αριστερά, ο Τσαμπούρης στο δεύτερο δοκάρι επιχείρησε το σουτ, ο Λισγάρας απομάκρυνε πάνω στη γραμμή

41′ Κίτρινη κάρτα στον Φαβάλι για θέατρο

39′ Κίτρινη κάρτα στον Δάρλα

37′ Ο Άρης πέτυχε γκολ, αλλά ακυρώθηκε σωστά ως επιθετικό φάουλ στον Πίρσον

35′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Λεάλ που αντιμετωπίζει πρόβλημα με το πόδι του, άφησε τη θέση του στον Χαλκιαδάκη

33′ Εκτέλεση φάουλ του Σουμπίνιο από αριστερά, ο Χακόμπο μπλόκαρε

31′ ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη, 1-1. Ο Φραγκουλάκης έβγαλε μόνο του τον κατσικοκέρη μέσα στην περιοχή του Άρη και ο έλληνας επιθετικός πλάσαρε εύστοχα τον Βελλίδη.

30′ Κίτρινη κάρτα σε Ζησόπουλο και Χακόμπο

27′ Χωρίς αξιόλογες φάσεις για γκολ το παιχνίδι μετά το τέρμα του Ακόστα. Ο Άρης πιέζει ψηλά και ψάχνει το δεύτερο γκολ στο ματς

Ο Λεβαδειακός πιέζει στα τελευταία λεπτά προκειμένου να ανοίξει το σκορ

15′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 1-0. Κάθετη πάσα του Καπετάνου, ο Ακόστα βγήκε μόνος με τον Πίρσον και πλάσαρε εύστοχα στην δεξιά του γωνία

15′ Eκτέλεση φάουλ του Φαβάλι από αριστερά και μακριά, κεφαλιά του Ζησόπουλου από το ύψος του πέναλτι, ο Χακόμπο έδιωξε

13′ Δυνατό μακρινό σουτ του Ουσέρο, η μπάλα έφυγε δίπλα από την εστία του Κυριακίδη

Καλά οργανωμένος στην άμυνά του παρουσιάζεται ο Εργοτέλης

Ο Αστέρας προσπαθεί από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης να επιβάλλει τον ρυθμό του

5′ Σουτ του Λεάλ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ