ΤΕΛΙΚΑ: Αστ. Τρίπολης-Λάρισα 1-1 – Πανσερραϊκός-Ηρακλής 1-2

Η Λάρισα έμεινε ζωντανή στη μάχη της παραμονής με την ισοπαλία που απέσπασε στην Τρίπολη από τον Αστέρα. Νίκη-σωτηρίας για τον Ηρακλή.
ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ.

79′ Ο Πανσερραϊκός πλησίασε στην ισοφάριση αλλά το σουτ του Σουμπίνιο δεν βρήκε το στόχο.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ.

55′ ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό. Ο Λεοζίνιο μετά από συνεργασία με τον Νταλέ, νίκησε τον Ελευθερόπουλο και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο ματς.

85′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Φρανκού στη θέση του Φυτανίδη.

83′ Ο Φορτούνης έκανε τη σέντρα, ο Παπάζογλου την προβολή αλλά ο Τσοντοφάλσκι μπλόκαρε.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στις Σέρρες.

81′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Φορτούνης στη θέση του Μάρτινς.

80′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Κουζέν αν και είχε δίπλα του τον Πλιάγκα, τελείωσε μόνος του την προσπάθεια και ο Ντεγκρά έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

76′ Δοκάρι για την ΑΕΛ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μετίν, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στη συνέχεια της φάσης ο Πλιάγκας δεν μπόρεσε να τη στείλει στα δίχτυα αν και ο Ντεγκρά ήταν πεσμένος.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ.

62′ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Ρέντζας στη θέση του τραυματία Κατσιαρού.

41′ ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή. Ο Μάρα με πέναλτι δίνει προβάδισμα 2 τερμάτων στον γηραιό. Αρκετοί από τους φίλους του Πανσερραϊκού φεύγουν από το γήπεδο.

60′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Αρσενίεβιτς στη θέση του Ουντότζι.

57′ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Σίμιτς στη θέση του Πλιάγκα.

Συνεχίζεται κανονικά το ματς στις Σέρρες μετά από διακοπή 35 λεπτών.

51′ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Κολοβέτσιος στη θέση του Ταυλαρίδη.

Στην Τρίπολη ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Οι 2 από τους 4 προβολείς άναψαν στις Σέρρες και σε 10 λεπτά το ματς θα συνεχιστεί μετά από 30λεπτη διακοπή.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ.

45′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Ουντότζι αμαρκάριστος μέσα από την περιοχή έπιασε την κεφαλιά ψαράκι αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

Στις Σέρρες το πρόβλημα παραμένει και ο Σταθόπουλος μαζί με τους παίκτες των δύο ομάδων πήγαν στα αποδυτήρια.

35′ ΓΚΟΛ για τη Λάρισα. Ο Ρομέου με κοντινό σουτ νίκησε τον Ντεγκρά.

32′ Διακοπή στις Σέρρες λόγω προβλήματος στους προβολείς.

27′ Καλή στιγμή για τον Ηρακλή. Ο Σολτάνι μπήκε στην περιοχή, επιχείρησε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

15′ ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή. Ο Μαχόπ με το πρώτο του γκολ στη Superleague βάζει μπροστά στο σκορ τον γηραιό, μετά από ασίστ του Σολτάνι.

12′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα. Ο Παπάζογλου με το κεφάλι έβγαλε στον Καρέρα ο οποίος πέρασε 2 αμυντικούς της ΑΕΛ και με δυνατό σουτ νίκησε τον Τσοντοφάλσκι.