ΤΕΛΙΚΑ: Αστ. Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα 2-0 – Πανιώνιος-ΠΑΟΚ 1-2

ΤΕΛΙΚΑ: Αστ. Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα 2-0 –  Πανιώνιος-ΠΑΟΚ 1-2

Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt την εξέλιξη των δυο αναμετρήσεων για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΣ Γιάννινα 1-0

ΛΗΞΗ αγώνα

90+2′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 2-0. Ωραία κίνηση από τον Γκάμπριελ στα δεξιά, έκανε την παράλληλη μπαλιά, ο Φεγκρούς δεν μπόρεσε να μπλοκάρει και μόνος του ο ¨Εγκον με προβολή έκανε το 2-0 για τον Αστέρα.

83′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Έγκον στη θέση του Ράγιος

82′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Γιάκος στη θέση του Κοροβέση

79′ Κίτρινη κάρτα για τον Τζημόπουλο του ΠΑΣ

74′ Κίτρινη κάρτα στον Φεγκρούς

60′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα να κάνει το 2-0. Ήταν η ωραία κίνηση του Ναβάρο από δεξιά που γύρισε τη μπάλα, αλλά ο Αυγενικού δεν έκανε καλό πλασέ και η μπάλα έφυγε λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Φεγκρούς.

58′ Κίτρινη κάρτα στον Λίλα

54′ Σουτ του Ράγιος, ο Φεγκρούς σε κόρνερ. Η κεφαλιά του Περόνε έφυγε λίγο άουτ.

Καλύτερα έχει μπει ο ΠΑΣ στο 2ο ημίχρονο

47′ ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ. Ο Κοροβέσης, πλάσαρε, ο Φούλοπ έδιωξε, ο Γεωργίου πήρε το ριμπάουντ, πλάσαρε στο δοκάρι, αλλά ο Ίλιτς ήταν σε θέση οφ σάιντ, όταν με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Χωρίς κάποια αλλαγή οι δύο ομάδες

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45′ + 1′ ΄Αλλη μια καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ , δυνατό σουτ του Ίλιτς μέσα στην περιοχή αλλά ο Φούλοπ λέει και πάλι όχι και διώχνει σε κόρνερ.

41′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 1-0. Κάθετη πάσα του Ναβάρο στον Περόνε μέσα στην περιοχή, αυτός έκανε την παράλληλη σέντρα και πετάχτηκε ο Ουσέρο κάνοντας με προβολή, το 1-0 για τον Αστέρα

39′ Καλή ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα από δεξιά του Τσαμπούρη, ωραία έστησε τη μπάλα ο Ντε Μπλάσις αλλά το σουτ Ναβάρο έφυγε λίγο άουτ.

28′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαρτολίνι

26′ Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Ίλιτς μπήκε μέσα στην περιοχή εκμεταλλευόμενος το λάθος του Μπαρτολίνι, αλλά το πλασέ που έκανε έδιωξε ο Φούλοπ.

20′ Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι. Σέντρα από αριστερά, πήρε την πρώτη κεφαλιά ο Μπαρτολίνι, η μπάλα έφτασε στον Σανκαρέ που έκανε το σουτ άουτ.

17′ Κίτρινη κάρτα στον Κολοβέτσιο

13′ Ο ίδιος ρυθμός στο παιχνίδι με τον ΠΑΣ καλά στημένο αμυντικά και τον Αστέρα να προσπαθεί να δημιουργήσει από τα άκρα.

5′ Πιο δυνατά έχει μπει ο Αστέρας στο ματς. Πιέζει και έχει την κατοχή.

1′ Έναρξη του αγώνα

Αστέρας Τρ. (Σάκης Τσιώλης): Φούλοπ, Τσαμπούρης, Μπαρτολίνι, Σανκαρέ, Φορμίκα, Αλβάρες, Ουσέρο, Ναβάρο, Ράγιος, Ντε Μπλάσις, Περόνε

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Χριστόπουλος): Φεγκρούς, Λίλα, Κολοβέτσιος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Αυγενίκου, Τσουκαλάς, Γεωργίου, Κοροβέσης, Βίλα, Ίλιτς

Πανιώνιος – ΠΑΟΚ 1-2

ΛΗΞΗ αγώνα

90+3′ Κίτρινη κάρτα στον Χακόμπο

90′ Εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή από τον Σάμαρη, ο Αραβίδης μέσα από την περιοχή με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στην αγκαλιά του Χακόμπο

88′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιβιάν στη θέση του Σαλπιγγίδη

87′ Δυνατό σουτ του Διαμαντάκου μέσα από την περιοχή, ο Χακόμπο μπλόκαρε

83′ Φάουλ που εκτέλεσε ο Γουνδουλάκης έξω από την περιοχή, ο Αραβίδης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χακόμπο

77′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Γιάννου στη θέση του Αθανασιάδη

76′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Διαμαντάκος στη θέση του Κολοβού

75′ Σουτ του Κολοβού μέσα από την περιοχή, ο Χακόμπο μπλόκαρε

74′ Κίτρινη κάρτα στον Έτο

71′ Κίτρινη κάρτα στον Φωτάκη

70′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Κούρος… σέρβιρε στον Σάμαρη, αλλά το σουτ του δεύτερου από πολυ καλή θέση πέρασε ελάχιστα άουτ

66′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κίτσιου στη θέση του Γκαρσία

65′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ντούνης στη θέση του Οκόγιε

56′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 1-2. Υπέροχη μπαλιά από τον Γουνδουλάκι, κεφαλιά-ψαράκι του Σάμαρη, ο Χακόμπο έδιωξε και ο Αραβίδης με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στην εστία των φιλοξενούμενων

55′ Κίτρινη κάρτα στον Κουμάλο

50′ Κεφαλιά του Αραβίδη μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χακόμπο

46′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Ρόκα, ο Σάμαρης

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

43′ Κίτρινη κάρτα στον Κολοβό. ΚΟΚΚΙΝΗ στον Λάζαρ, που πέταξε πίσω στην εξέδρα ένα μπουκάλι. Με δέκα ο ΠΑΟΚ. 5η κόκκινη για τους Θεσσαλονικείς στο πρωτάθλημα

42′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 0-2. Σέντρα από δεξιά και μέσα από την περιοχή, ο Αθανασιάδης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Περιστερίδη

39′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 0-1. Πέναλτι που εκτέλεσε ο Αθανασιάδης, η μπάλα βρέθηκε στα δίχτυα του Περιστερίδη

38′ Πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ και κίτρινη κάρτα στον Ρόκα για χέρι μέσα στην περιοχή

ΦΩΤΟ Newsports Στο γήπεδο και ο Αχιλλέας Μπέος

28′ Πολύ καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Σουτ του Γουνδουλάκη μέσα από την περιοχή ο Χακόμπο μπλόκαρε

26′ Φάση διαρκείας στην περιοχή του Πανιώνιου, ο “Λάζαρ” σήκωσε από αριστερά, η μπάλα στρώθηκε στον Αθανασιάδη, αλλά το σουτ που έπιασε κόντραρε σε συμπαίκτη του, συγκεκριμένα στον Φωτάκη κι απομακρύνθηκε έτσι ο κίνδυνος για τους γηπεδούχους.

13′ Και οι δύο ομάδες προσπαθούν να βρουν χώρους για να σκοράρουν

6′ Δυνατά έχουν μπει και οι δύο ομάδες προκειμένου να πετύχουν ένα γκολ

Πανιώνιος (Άκης Μάντζιος): Περιστερίδης, Σπυρόπουλος, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος, Κούρος, Ρόβας, Γουνδουλάκης, Ρόκας, Αραβίδης, Κολοβός, Οκόγιε

ΠΑΟΚ (Γιώργος Δώνης): Χακόμπο, Σταφυλίδης, Κατσικάς, Κουμαλό, Έτο, Γκαρσία, Λάζαρ, Κάτσε, Φωτάκης, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης.