Τρίτη, 16 Απρ.
24oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΑ: Ατρόμητος – Κέρκυρα 3-1 – Δόξα Δράμας – Παναιτωλικός 2-1

Με δύο κρίσιμα ματς, κυρίως για τη “μάχη” της παραμονής, συνεχίζεται η 21η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Παρακολουθήστε την εξέλιξη των αγώνων σε Περιστέρι και Καυτανζόγλειο.

ΤΕΛΙΚΟ στο Καυτανζόγλειο

90+4′ Σέντρα του Άντι από αριστερά, ο Αναστασιάδης αμαρκάριστος από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα πάνω από την εστία του Σέρεμετ

90+3′ Αλλαγή για την Δόξα. Ο Μπριλλάκης στη θέση του Παπαδόπουλου

ΤΕΛΙΚΟ στο Περιστέρι

90’+3′ Δοκάρι για τον Ατρόμητο! Συρτό σουτ του Καραμάνου από δεξιά της περιοχής, η μπάλα βρήκε στο κάθετο δοκάρι του Γκαλίνοβιτς

86′ Κίτρινη κάρτα στον Αναστασάκο

85′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναιτωλικό. Σέντρα του Άντι από αριστερά, κεφαλιά του Μητρόπουλου από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Σέρεμετ

82′ ΓΚΟΛ για την Δόξα Δράμας, 2-1. Ο Κυβελίδης ανάμεσα στον Κούσα και τον Αναστασιάδη κέρδισε τη μάχη και με πλασέ από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον Τσενάμο

81′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καραμάνος στη θέση του Μπρίτο

80′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ιωάννου στη θέση του Μαρτίν

79′ Σουτ του Μπάρκογλου από αριστερά της περιοχής, απέκρουσε ο Ράντμαν

78′ Κίτρινη κάρτα στον Γκαρακλίδη

77′ Κίτρινη κάρτα στον Ψυχογιό

76′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Καραμαλίκης στη θέση του Χαριστέα

75΄Σουτ του Επστάιν από αριστερά της περιοχής, η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Γκαλίνοβνιτς

74′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 3-1. Μπαλιά του Τάτου από αριστερά, προσποίηση του Μπρίτο και σουτ μέσα απ’ την περιοχή, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Γκαλίνοβιτς

69′ Κίτρινη κάρτα στον Τριποτσέρη

69′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ακαλέ στη θέση του Ονουάτσι

65′ Αλλαγή και για τον Ατρόμητο. Ο Επστάιν στη θέση του Πίτου Γκαρσία

65′ ΓΚΟΛ για την Δόξα Δράμας, 1-1. Ο Λίμα εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και έφερε το ματς στα ίσα

64′ Πέναλτι για την Δόξα, σε μαρκάρισμα του Ονουάτσι στον Ψυχογιό

62′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 0-1. Ο Κούσας μετά από ωραία ενέργεια μπήκε στην περιοχή από δεξιά και με ωραίο συρτό σουτ νίκησε τον Σέρεμετ

62′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Τσίγκας πέρασε στη θέση του Αγρίτη

62′ Εκτέλεση φάουλ του Γραμμόζη,γυριστή κεφαλιά του Μπάρκογλου δεξιά της περιοχής, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι

59′ Κίτρινη κάρτα για τον Ερίθε

58′ Κίτρινη κάρτα στον Αναστασιάδη

57′ Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Άντι, κεφαλιά του Κούσα από το ύψος του πέναλτι, ο Σέρεμετ μπλόκαρε

54′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Αναστασιάδης στη θέση του Θεοδωρίδη

51′ Με 10 παίκτες ο Παναιτωλικός. Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ντολεζάι για φάουλ στον Κυβελίδη και απόβολή

48΄Κίτρινη κάρτα στον Μαρτίν

Δεύτερο ημίχρονο και στο Καυτανζόγλειο

Έναρξη δευτερου μέρους στο Περιστερι

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στα δυο παιχνίδια

43′ Κίτρινη κάρτα στον Γραμμόζη

43′ Κίτρινη κάρτα στον Αγρίτη

42′ Κίτρινη κάρτα στον Μουμίν

41′ Αλλαγή τερματοφύλακα για τον Ατρόμητο. Ο Ράνταμ στη θέση του Ιτάνζ

40′ Αλλαγή για την Δόξα. ο Βάντερσον στη θέση του Ουέλινγκτον

40′ Κίτρινη κάρτα στον Σφακιανάκη

Ο Ιτάνζ ζητά αλλαγή, δεν μπορεί να συνεχίσει

37′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 2-1. Κόρνερ του Πίτου Γκαρσία, ο Φυτανίδης με καρφωτή κεφαλιά έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ

32′ Κίτρινη κάρτα στον Τόμας

30′ Γυριστό σουτ του Καμαρά από τα όρια της περιοχής και αριστερά, η μπάλα έφυγε ψηλά πάνω από την εστία του Σέρεμετ

29′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 1-1. Σέντρα του Αγρίτη από αριστερά, ο Τομάς γλίστρησε μέσα στην περιοχή και δεν έδιωξε την μπάλα, ο Μαρτίν έστρωσε στον Καλαντζή που με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

26′ Σέντρα του Σιόντη από δεξιά, ο Χαριστέας στο πρώτο δοκάρι έκανε την προβολή, η μπάλα κόντραρε στον Τριποτσέρη, ο επιθετικός των φιλοξενούμενων πήρε την κεφαλιά αλλά ο Σέρεμετ στη σωστή θέση μπλόκαρε

24′ Κίτρινη κάρτα στον Ντολεζάι για αγκωνιά στον Κυβελίδη

22′ Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Θεοδωρίδη από δεξιά, κεφαλιά του Χαριστέα από το ύψος του πέναλτι, ο Σέρεμετ μπλόκαρε εύκολα

21′ Κίτρινη κάρτα στον Γελαδάρη για χέρι

O Aτρόμητος έχει επιβάλλει το ρυθμό του, ελέγχει τον αγώνα και προσπαθεί να βρει ελεύθερους διαδρόμους για ένα δεύτερο γκολ

18′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-0.  Ο Αναστασάκος κέρδισε την μπάλα λίγο πριν το κέντρο, έκανε την κάθετη πάσα στον μπρίτο, ο οποίος ξεπέρασε τον Γκαλίνοβιτς και άνοιξε ο σκορ

15′ Ο Παναιτωλικός έχει την κατοχή της μπάλας έως τώρα και προσπαθεί να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα της Δόξας

14′ Σουτ του Πίτου Γκαρσία αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, o Γκαλίνοβιτς μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα

10′ Γύρισμα του Ονουάτσι από αριστερά, ο Καμαρά αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι επιχείρησε το σουτ, η μπάλα έφυγε απελπιστικά άουτ

10′ Πρώτη καλή στιγμή στο Περιστέρι για την Κέρκυρα. δυνατό σουτ του Αγρίτη από αριστερά της περιοχής, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ιτάνζ

8′ Ο Κυβελίδης μπήκε στην περιοχή από δεξιά και σούταρε με τον Τσενάμο να μπλοκάρει χωρίς δυσκολία

5′ Κίτρινη κάρτα στον Λεάντρο για σκληρό μαρκάρισμα στον Ονουάτσι

Οι Περιστεριώτες προσπαθούν να μεταφέρουν το παιχνίδι τους προς την εστία του Γκαλίνοβιτς, αλλά οι Φαίακες αμύνονται σωστά