Σάββατο, 27 Απρ.

ΤΕΛΙΚΑ: Ατρόμητος-Λεβαδειακός 1-1 – Δόξα Δράμας-Πανιώνιος 0-0

ΦΩΤΟ NEWSIT
ΦΩΤΟ NEWSIT
Με ισοπαλίες ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στη Σούπερ Λίγκα Δόξα και Λεβαδειακός.

Τελικά: Ατρόμητος – Λεβαδειακός 1-1, Δόξα Δράμας – Πανιώνιος 0-0

92′ Κίτρινη στον Τσότσαλιτς.

91′ Κίτρινη στον Φαβάλι.

91′ Ο Κατσικογιάννης στη θέση του Σοϊλέδη.

89′ Σουτ του Κούτσι λίγο άουτ.

88′ Ο Κολοβός στη θέση του Γουνδουλάκη.

86′ Κίτρινη στον Λεάντρο.

85′ Καλό σουτ του Σοϊλέδη, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Πανιωνίου.

84′ Κίτρινη κάρτα στον Τάτο.

84΄Ο Βασιλείου στη θέση του Ζουρούδη.

82′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Τάτος σούταρε αλλά Κυριακίδης απέκρουσε.

80′ Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη.

78′ Ο Τοπούζης στη θέση του Λίμα.

77′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Κούτσι πήρε την κεφαλιά, προλαβαίνοντας τον Σερεμέτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

74′ Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Ζουρούδη, ο Ιτάνζ έδιωξε.

74′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καραμάνος στη θέση του Τόμας.

71′ Ο Πιτσώκος στη θέση του Στεργιανού και ο Μιλοβάνοβιτς αντί του Σάμαρη.

70′ Ο Σάντσες στη θέση του Πόποβιτς.

61′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ. Ο Λισγάρας με κεφαλιά ισοφάρισε και το ματς παίρνει φωτιά.

58′ Κίτρινη κάρτα στον Μελισσά του Λεβαδειακού.

57′ Ο Δημούτσος στη θέση του Επστάιν και ο Αναστασάκος αντί του Καραγκούνη.

55′ Κίτρινη κάρτα στον Κόστα Βιάνα της Δόξας Δράμας.

Σέντρα και στα δύο γήπεδα.

Ημίχρονο στα δύο γήπεδα.

44΄Ο Πανιώνιος σκοράρει με τον Κουμορτζί αλλά το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ.

41΄Κιτρινη κάρτα για τον Πανιώνιο, στον Αναστασόπουλο.

39΄Κίτρινη κάρτα για τον Ατρόμητο, στον Καραγκούνη.

28΄Ευκαιρία για την Δόξα. Ο Κανακούδης εκτέλεσε το φάουλ, η άμυνα του Πανιωνίου δεν αντέδρασε σωστά, όμως ο Βέρτζος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ελευθερόπουλο με διπλή προσπάθεια, με τον Γιόνσον στη συνέχεια να απομακρύνει σε πλάγιο άουτ.

26΄Κίτρινη κάρτα για τον Πανιώνιο, στον Κουμορτζί.

16΄Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Κούτσι έκανε το σουτ στην κίνηση μετά την πάσα του Γουνδουλάκη αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.

14΄Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Μετά την σέντρα του Καραγκούνη ο Μήτρογλου πήρε την κεφαλιά, μόλις άουτ η μπάλα.

9΄Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Αναστασόπουλος στη θέση του Όμο.

8΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Μετά από ωραία προσπάθεια του Επστάιν ο Μήτρογλου στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα σε κενή εστία.

Οι συνθέσεις στο Περιστέρι:

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Ιτανζ, Σκόνδρας, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Τομας Γουέιν (74′ Καραμάνος), Τάτος, Ζουέλα, Επστάιν (57′ Δημούτσος), Μπρίτο, Μήτρογλου, Καραγκούνης (57′ Αναστασάκος)

Λεβαδειακος (Γιώργος Παράσχος): Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Τομάς, Ζησόπουλος, Λισγαράς, Κόρμπος, Μαχαίρας, Μελισσάς, Φαβάλι, Ζουρούδης (84′ Βασιλείου), Πόποβιτς (70′ Σάντσες)