ΤΕΛΙΚΑ: Ατρόμητος-Ολυμπιακός Β. 2-2 – Κέρκυρα-Καβάλα 1-1

ΦΩΤΟ NEWSIT
Ισόπαλα ολοκληρώθηκαν τα ματς σε Πάτρα και Περιστέρι.
ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ στο Περιστέρι. Ατρόμητος – Ολυμπιακός Βόλου 2-2.

89′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Καμπάνταης πλάσαρε και πάνω στη γραμμή έδιωξε ο Σαμπού.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ στην Πάτρα. Κέρκυρα – Καβάλα 1-1.

85′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καραλής στη θέση του Σφακιανάκη.

85′ Κίτρινη για τον Μπαζίνσκι.

83′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό Βόλου. Με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά ο Ντολεζάι έφερε το ματς στα ίσα.

82′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Καμπάνταης στη θέση του Ζαραδούκα.

79′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο. Ο Σαμπού με κεφαλιά έκανε το 2-1.

81′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καβάλα. Ο Νταρβίλ έπιασε την κεφαλιά από καλή θέση αλλά δεν μπόρεσε να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του.

79′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Μακρυδημήτρης πήρε τη θέση του Φλαβίνιο.

76′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Φρατζιπάνε στη θέση του Μάρτι.

73′ Ωραίο σουτ του Καμαρά έδιωξε δύσκολα ο Ρόκα.

70′ Επεισόδια μεταξύ των ΜΑΤ και των οπαδών του Ατρομήτου.

71′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Γιάντσης στη θέση του Τσίγκα.

68′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Σαρμιέντο στη θέση του Φαβάλι.

67′ Κίτρινη στον Μπρίτο.

62′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ατρόμητο. Ο Καμαρά με ωραίο σουτ σημάδεψε τη συμβολή των δοκών.

60′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Νάστος πήρε τη θέση του Βινιάλ.

57′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Μπρέσκα έφυγε στην πλάτη της άμυνας και έκανε το 1-1.

62′ ΓΚΟΛ για την Καβάλα. Ο Ονουάτσι με πλασέ ισοφάρισε.

60′ Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Νταρσβίλ στη θέση του Βουτσίσεβιτς.

59′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ιωάννου στη θέση του Καλαντζή

52′ Κίτρινη κάρτα στον Ζαραδούκα.

50′ Κίτρινη κάρτα στον Ντολεζάι.

49′ Ο Μπρέσκα στην πρώτη του επαφή με την μπάλα απείλησε τον Μιχαηλίδη.

Σέντρα στο Περιστέρι.

46′ O Μπρέσκα στη θέση του Ρίκκα.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος στο Παμπελοποννησιακό, χωρίς αλλαγές Κέρκυρα και Καβάλα.

Λήξη ημιχρόνου Ατρόμητος – Ολυμπιακός Βόλου 1-0.

43′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο. Ολέθριο λάθος του Ρόκα και ο Μπρίτο με όμορφο πλασέ άνοιξε το σκορ.

Λήξη ημιχρόνου: Κέρκυρα – Καβάλα 1-0.

37΄Κίτρινη κάρτα στον Τόμασιτς.

29΄Απειλεί και πάλι η Καβάλα. Μετά από ωραία συνεργασία με τον Ονουάτσι ο Ογκμπέτσε δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Κωνσταντόπουλο.

27΄Κίτρινη κάρτα στον Σφακιανάκη.

27΄Μεγάλη ευκαιρία για την Καβάλα. Μετά από σέντρα του Αμντούν ο Ογκμπέτσε μόνος του απέναντι από τον Κωνσταντόπουλο στέλνει την μπάλα με κεφαλιά λίγο άουτ.

25΄Ευκαιρία για την Καβάλα. Ο Κωνσταντόπουλος μπλοκάρει την επικίνδυνη κεφαλιά του Ονουάτσι.

22΄Πιέζει ο Ατρόμητος. Κίτρινη κάρτα στον Ρίκκα.

20΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ. Μετά από σέντρα του Γκουστάβο ο Ντένις Επστάιν με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Αυτό είναι το 4ο φετινό γκολ του Γερμανού μεσοεπιθετικού.

15΄Το πρώτο σουτ του αγώνα στην Πάτρα είναι για την Κέρκυρα με τον Γκαλίνοβιτς να μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα μετά την προσπάθεια του Μακρή.

10΄Κίτρινη κάρτα στον Μόνχε για θέατρο.

7΄Ο Ατρόμητος ζητάει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ρόκα στον Νεμπεγλέρα μέσα στην περιοχή. Από το ριπλέι μάλλον έχουν δίκιο οι γηπεδούχοι.

Σε τραγική κατάσταση είναι ο αγωνιστικός χώρος στο Παμπελοποννησιακό.

16:00 Σέντρα στα δύο γήπεδα.

Οι συνθέσεις στο Περιστέρι:

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Σάντκβιστ, Ολιβέιρα, Βινιάλ (60′ Νάστος), Μπαζίνσκι, Σαμπού, Νεμπεγλέρας, Καμαρά, Σφακιανάκης (85′ Καραλής), Περόνε, Φαβάλι (68′ Σαρμιέντο), Μπρίτο

Ολυμπιακός Βόλου (Σάκης Τσιώλης): Ρόκα, Ζέλεσι, Ντολεζάι, Σανκαρέ, Ζαραδούκας (82′ Καμπάνταης), Ρόκας, Αλβάρεζ, Ουμπίντες, Μόνχε, Ρίκκα (46′ Μπρέσκα), Μάρτιν (76′ Φραντζιπάνε).

Οι συνθέσεις στην Πάτρα:

Κέρκυρα (Μπάμπης Τεννές): Κωνσταντόπουλος, Βενέτης, Στολτίδης, Καλαντζής (59′ Ιωάννου), Φλαβίνιο (79′ Μακρυδημήτρης), Τσίγκας (71′ Γιάντσης), Μαϊστόροβιτς, Κοντοδήμος, Γκουστάβο, Επστάιν, Μακρής.

Καβάλα (Ντράγκαν Οκούκα): Γκαλίνοβιτς, Τόμασιτς, Βουτσίσεβιτς (60′ Νταρσβίλ), Πετκάκης, Καρντόσο, Χργκόβιτς, Ντιέ, Ονουάτσι, Θεοδωρέλλης, Άμπντουν.