ΤΕΛΙΚΑ: Εργοτέλης – ΟΦΗ 0-1 – Κέρκυρα – ΠΑΣ Γιάννινα 1-2

Σπουδαίες εκτός έδρας νίκες για ΟΦΗ και ΠΑΣ Γιάννινα στα ματς που άνοιξαν την αυλαία της 20ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Εργοτέλης – ΟΦΗ 0-1 (9′ Παπουλής)

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

92′
Ένταση μετά την αποβολή με τον Νίκο Καραγεωργίου να μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο για να διαμαρτυρηθεί στον Σπάθα.

92′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΉ. Ο Κουτσιανικούλης θα δει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και θα αποβληθεί.

86′ Ο Πίτσος στη θέση του Παπουλή.

83′ Ο Χαλκιαδάκης στη θέση του Δάρλα.

72′ Ο Χόρχε Λόπες στη θέση του Καμπάνταη.

71′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Σίσιτς μόνος του έπιασε την κεφαλιά αλλά κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα χέρια του Πίρσον.

70′ Ο Μπέτο στη θέση του Ολίσε.

62′ Ο Γαλανόπουλος στη θέση του Βερόν.

61′ Ο Κατσικοκέρης στη θέση του Κυριακίδη.

56′ Κίτρινη στον Ταυλαρίδη.

51′ Κίτρινη στον Κουτσιανικούλη

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

43′ Κίτρινη κάρτα στον Γιοβάνοβιτς.

32′ Κίτρινη κάρτα στον Βερόν.

30′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαλούση.

26′ Κεφαλιά του Γιοβάνοβιτς άουτ.

23′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Λεάλ έδωσε μισό γκολ στον Κουτσιανικούλη αλλά ο τελευταίος νικήθηκε από τον Βεζυρίδη.

19′ Κεφαλιά του Κουτσιανικούλη, μεγάλη επέμβαση από τον Βεζυρίδη.

9′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Παπουλής εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας του Εργοτέλη και με αριστερό σουτ νίκησε τον Πίρσον. Ο Παπουλής είδε την κίτρινη κάρτα για τον πανηγυρισμό του.

Σέντρα στον αγώνα

Εργοτέλης (Νίκος Καραγεωργίου): Πίρσον, Δάρλας (83′ Χαλκιαδάκης), Γιοβάνοβιτς, Σαρρής, Γιαλούσης, Φραγκουλάκης, Ολίσε (70′ Μπέτο), Κυριακίδης (61′ Κατσικοκέρης), Κουτσιανικούλης, Λεάλ, Μπούντιμιρ.

ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Βεζυρίδης, Βάντο, Ταυλαρίδης, Γεωργίου, Μπούρμπος, Κάλαϊτζιτς, Βερόν (62′ Γαλανόπουλος), Ζόρντι Λόπεθ, Σίσιτς, Παπουλής (86′ Πίτσος), Καμπάνταης (72′ Χόρχε Λόπες).

Διαιτητής: Σπάθας

Κέρκυρα – ΠΑΣ Γιάννινα 1-2 (55′ Καλατζής – 20′ Ζαραδούκας, 43′ Μπεσέρα)

92΄ Μεγάλη ευκαρία για την Κέρκυρα με τον Μαρτίν από κοντά να μην μπορεί να πλασάρει σωστά.

86′
Ο Καραλής στη θέση του Μίχου.

76′ ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ. Ο Κηπουρός απέκρουσε το πέναλτι του Γραμμόζη και κράτησε το προβάδισμα του ΠΑΣ.

72′ Ο Μιχαήλ στη θέση του Σκούφαλη.

70′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ. Ο Λίλα είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε με 10 την ομάδα του.

68′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ. Ο Μπεσέρα με ωραίο σουτ σημάδεψε το δοκάρι του Γκαλίνοβιτς.

55′ Ο Μπάρκογλου στη θέση του Γιάντση.

55′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ. Ο Καλατζής με σουτ ξαναβάζει την ομάδα του στο ματς.

46′ Ο Ιωάννου στη θέση του Όσμαν και ο Ανδράλας αντί του Ντε Βινσέντι.

44′
Ο Τζαμπρέλα κάνει ντεμπούτο στη Σούπερ Λίγκα και αντικαθιστά τον Βάντερσον.

43′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ. Ο Μπεσέρα με ωραίο σουτ έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του.

42′ Κίτρινη στον Βάντερσον.

29′ Κίτρινη κάρτα στον Λίλα.

26′ Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Καλατζής σούταρε μέσα από την περιοχή αλλά ο Κηπουρός έκανε σπουδαία επέμβαση κρατώντας το μηδέν.

21′ Σουτ του Γραμμόζη, μπλόκαρε ο Κηπουρός.

20′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ. Ο Ζαραδούκας με ωραίο σουτ σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του ΠΑΣ Γιάννινα.

4′ Κίτρινη κάρτα στον Μίχο.

Κέρκυρα (Χάβι Γκράθια): Γκαλίνοβιτς, Σακελλαρίου, Βέντσελ, Γραμμόζης, Καλατζής, Μίχος (86′ Καραλής), Γιάντσης (55′ Μπάρκογλου), Ερίθε, Μαϊστόροβιτς, Οσμάν (46′ Ιωάννου), Μαρτίν

ΠΑΣ Γιάννινα (Άγγελος Αναστασιάδης): Κηπουρός, Λίλα, Κώτσιος, Πάντος, Μπεσέρα, Ντε Βινσέντι (46′ Ανδράλας), Γεωργίου, Σκούφαλης (72′ Μιχαήλ), Ζαραδούκας, Πατσατζόγλου, Βάντερσον (44′ Τζαμπρέλα)

Διαιτητής: Κουκουλάκης