ΤΕΛΙΚΑ: Η μάχη των πλέι οφ

Τελικά αποτελέσματα: ΑΕΚ-Ατρόμητος 0-0, Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός 0-2 και ΠΑΟΚ-Δόξα Δράμας 2-0.

ΑΕΚ – Ατρόμητος 0-0

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

82′ Ωραίο φάουλ του Λεονάρντο που πέρασε λίγο άουτ.

71′ Δοκάρι για τον Ατρόμητο. Ο Τάτος σούταρε, η μπάλα κόντραρε και ο Μήτρογλου από πολύ καλή θέση σημάδεψε το δοκάρι του Κωνσταντόπουλου.

52′ Δοκάρι για την ΑΕΚ με την κεφαλιά του Μανωλά μετά τη σέντρα του Κάρλος.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+2′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μήτρογλου πάτησε τη μπάλα στον Μπρίτο αλλά το πλασέ του τελευταίου έφυγε λίγο άουτ.

41′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Κάρλος σούταρε από καλή θέση, ο Ιτάνζ όμως με εντυπωσιακή επέμβαση έδιωξε σε κόρνερ.

32′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μήτρογλου απέφυγε τον Μπουγαϊδη αλλά το αριστερό σουτ του έφυγε πάνω από την εστία του Κωνσταντόπουλου.

Το ματς συνεχίζεται αφού το πανό κατέβηκε.

5′ Διακοπή στο ματς για να κατέβει το υβριστικό πανό κατά του Ντέμη Νικολαϊδη. Υπήρξε ένταση μεταξύ των οπαδών της ΑΕΚ.

Υπάρχει ένα μεγάλο πανό κατά του Ντέμη Νικολαϊδη. Αρκετοί φίλοι της ΑΕΚ αποδοκίμασαν όταν ανέβηκε το συγκεκριμένο πανό.

Σέντρα στον αγώνα

Οι συνθέσεις από το ΟΑΚΑ:

ΑΕΚ (Κωστένογλου): Κωνσταντόπουλος, Καφές, Μανωλάς, Μπέλεκ, Λεονάρντο, Χοσέ Κάρλος, Μάκος, Καράμπελας, Μπουγαϊδης, Γεωργέας, Κλωναρίδης.

Ατρόμητος (Δώνης): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Τομας, Φυτανίδης, Τάτος, Μπρίτο, Μπάλλας, Ιγκλέσιας, Γιαννούλης, Δημούτσος, Μήτρογλου.

Διαιτητής: Κουκουλάκης

Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 0-2 (58′ Κλέιτον, 94′ Χριστοδουλόπουλος)

94′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Ωραία συνεργασία Χριστοδουλόπουλου και Μαυρία με τον πρώτο να πλασάρει τον Μπαντή και να σφραγίζει τη νίκη της ομάδας του.

58′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Ο Σπυρόπουλος έκανε τη σέντρα ο Πετρόπουλος υποδέχτηκε τη μπάλα μέσα στην περιοχή και ο Κλείτον από κοντά άνοιξε το σκορ.

27′ Σουτ του Ράγιος έφυγε λίγο άουτ.

Οι συνθέσεις από την Τρίπολη:

Αστ. Τρίπολης (Τσιώλης): Μπαντής, Πιπίνης Τσαμπουρής, Χουανίτο, Πουλίδο, Άλβαρες, Ουσέρο, Ναβάρο, Ράγιος, Περόνε, Φρανκού

Παναθηναϊκός (Φερέιρα): Καρνέζης, Σπυρόπουλος, Καντέ Μπουμσόνγκ, Σεϊταρίδης, Νίνης, Βιτόλο, Χριστοδουλόπουλος, Κλέιτον, Μαρίνος, Πετρόπουλος

Διαιτητής: Κομίνης

ΠΑΟΚ – Δόξα Δράμας 2-0 (12′ Παναγιωτούδης, 59′ Νιμανί)

75′ Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. Ο Γκαρσία με φάουλ σημάδεψε το δοκάρι του Δαύκου και ο Τσιρίλο δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

63′ Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ με τον Παναγιωτούδη.

59′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Νιμανί με εξαιρετική προσπάθεια και δεξί πλασαριστό σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Δαύκο.

54′ Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. Ο Σταφυλίδης έπιασε εντυπωσιακό σουτ η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Αθανασιάδης έχασε απίστευτη ευκαιρία.

12′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Παναγιωτούδης με όμορφο σουτ, σκόραρε στο ντεμπούτο του με τη φανέλα του Δικεφάλου.

Οι συνθέσεις από την Τούμπα:

ΠΑΟΚ (Μπόλονι): Χαλκιάς, Σταφυλίδης, Γκαρσία, τσιρίλο, Σαλπιγγίδης, Μαλεζάς, Ιβιτς, Αθανασιάδης, Παναγιωτούdης, Νιμανί, Ετο

Δόξα Δρ. (Κατσαβάκης): Δαύκος, Τριποτσέρης, Γκαρακλίδης, Κάπελ, Αραβίδης, Λίμα, Σικαλιάς, Παπαδόπουλος, Ψυχογιός, Ουέλινγκτον, Σοϊλέδης.

Διαιτητής: Καλογερόπουλος