ΤΕΛΙΚΑ: Κέρκυρα – Άρης 1-0 – Εργοτέλης – Ξάνθη 1-2

Μεγάλη νίκη πήρε η Ξάνθη στην Κρήτη ενώ η Κέρκυρα χάρη στο τέρμα του Μαρτίν πανηγύρισε το τρίποντο.

Κέρκυρα – Άρης 1-0 (48′ Μαρτίν)

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

88′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαννιώτα.

87΄ Κεφαλιά του Γιαννιώτα απέκρουσε ο Γκαλίνοβιτς.

84′ Ο Σανκαρέ στη θέση του Σολτάνι.

73′ Κεφαλιά του Ούμπιντες που έφυγε λίγο άουτ.

72′ Ο Ηλιάδης στη θέση του Ιωάννου.

70′ Κίτρινη στον Γραμμόζη.

68′ Ο Καπετάνος στη θέση του Φατί.

60′ Σουτ του Αγρίτη, έδιωξε εντυπωσιακά ο Βελλίδης.

58′ Σέντρα του Αγρίτη, κεφαλιά του Ιωάννου που πέρασε άουτ.

56′ Ο Γιαννιώτας στη θέση του Καζναφέρη.

48′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ. Ο Μαρτίν με κοντινή προβολή σημείωσε το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα της Κέρκυρας. Η ασίστ από τον Αγρίτη.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

39′ Κίτρινη στον Τόχα.

39′ Ο Καζναφέρης δεν πρόλαβε από καλή θέση να σουτάρει.

10′ Σουτ του Τσέζαρεκ, εύκολα μπλόκαρε ο Γκαλίνοβιτς.

9′ Ο Σακελλαρίου στη θέση του Μίχου

5′ Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Γκουστάβο σέντραρε αλλά ο αμαρκάριστος Ιωάννου αστόχησε απελπιστικά.

Σέντρα στον αγώνα

Κέρκυρα: Γκαλίνοβιτς, Βενζελ, Γραμμόζης, Μίχος (9′ Σακελλαρίου), Αγρίτης, Γιάντσης, Μαϊστόροβιτς, Οσμάν, Γκουστάβο, Μαρτίν, Ιωάννου (72′ Ηλιάδης)

Άρης: Βελλίδης, Νέτο, Μίσελ, Σολτάνι (84′ Σανκαρέ), Τόχα, Τσέζαρεκ, Φατί (68′ Καπετάνος), Ντίκο, Καζναφέρης (56′ Γιαννιώτας), Λαζαρίδης, Ούμπιντες.

Διαιτητής: Στυλιάρας

Εργοτέλης – Ξάνθη 1-2 (45′ Κατσικοκέρης – 49′, 76′ Μαρκόβσκι)

85′ O Βλαχοδήμος αντικαθιστά τον Μαρσελίνιο

82 ‘ Ο Χρυσοφάκης αντί του Γιαλούση.

76′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ. Ο Μαρκόβσκκι με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα δίνει προβάδισμα στην Ξάνθη.

63′ Ο Μπέτο αντί του Ολίσε.

62′ Ο Σταθάκης στη θέση του Ντάνι.

61′ Ο Σουάνης στη θέση του Νταρμπιόν.

53′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Βιβιανί απέκτουσε το δυνατό σουτ του Λεάλ.

51′ Σουτ του Κουτσιανικούλη, ο Βιβιανί απέκρουσε εντυπωσιακά.

49′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ. Ο Μαρκόβσκι με εξαιρετικό τέρμα έφερε το ματς στα ίσα.

46′ Κίτρινη στον Κυριακίδη.

45′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Κατσεκοκέρης με ωραίο πλασέ στην κίνηση άνοιξε το σκορ μετά από πάσα του Λεάλ.

36′ Καλό σουτ του Μαρσελίνιο, ο Πίρσον έδιωξε.

30′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Εργοτέλη. Ο Λεάλ σούταρε, ο Βιβιανί έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του αλλά σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

28′ Κίτρινη στον Χίμπλινγκερ.

21′ Κεφαλιά του Κατσικοκέρη λίγο άουτ.

11′ Πολύ καλό σουτ του Λεάλ που έφυγε λίγο άουτ.

Εργοτέλης: Πίρσον, Βίσιο, Χίμπλινγκερ, Ολίσε (63′ Μπέτο), Σασιασβίλι, Φραγκουλάκης, Λεάλ, Γιαλούσης (82′ Χρυσοφάκης), Κατσικοκέρης, Κουτσιανικούλης, Κυριακίδης

Ξάνθη: Βιβιανί, Μπέρτος, Εντιμάρ, Πόι, Μαρκόβσκι, Μαρσελίνιο (85′ Βλαχοδήμος), Βασιλακάκης, Νταρμπιον (61′ Σουάνης), Στάσιακ, Βάλλας, Ντάνι (62′ Σταθάκης).

Διαιτητής: Κάκος