ΤΕΛΙΚΑ: Λεβαδειακός – Αστέρας Τρίπολης 0-0 – Πανθρακικός – Πανιώνιος 1-2

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πήρε ο Πανιώνιος κόντρα στον Πανθρακικό που έπαιζε από το 6′ με δέκα παίκτες. Άνοστη ισοπαλία στη Λιβαδεία.

ΛΗΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

87′ ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ. Ο Αραβίδης με το δεύτερο γκολ του δίνει εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του.

67′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Πόι βρέθηκε απέναντι στον Φούλοπ όμως ο πορτιέρο του Αστέρα Τρίπολης απέκρουσε.

59′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ. Ο Κυβελίδης πάσαρε την κατάλληλη στιγμή στον Μουνάφο ο οποίος έφερε το ματς στα ίσα.

59′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Σανκαρέ από τη μικρή περιοχή σούταρε αλλά ο Κυριακίδης έκανε την επέμβαση του αγώνα.

51′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Πανιώνιο. Ο Κολοβός έπιασε το σουτ και είδε τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι του Αντίλοβιτς.

47′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Σαρακατσάνος σούταρε, ο Περιστερίδης έχασε τη φάση αλλά ο Ρόβας πάνω στη γραμμή έσωσε την ομάδα του.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΣΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΜΟΤΗΝΗ

44′ Η απάντηση του Πανθρακικού. Δυνατό σουτ του Παπαδόπουλου που πέρασε λίγο άουτ.

43′ Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ωραία εκτέλεση φάουλ του Σάμαρη, με τον Αντίλοβιτς να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

37′ Παραλίγο αυτογκόλ στη Λιβαδειά. Ο Ζησόπουλος γύρισε άτσαλα τη μπάλα στον τερματοφύλακα του και ο Κυριακίδης έσωσε το Λεβαδειακό.

18′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Αραβίδης πρόλαβε την έξοδο του Αντίλοβιτς και άνοιξε το σκορ.

6′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ. Ο Κολοβός έφυγε μόνος του προς την εστία των γηπεδούχων και ο τερματοφύλακας του Πανθρακικού, Αθανασιάδης τον ανέτρεψε εκτός περιοχής μην αφήνοντας περιθώρια στον Ντίτσο ο οποίος του έδειξε την κόκκινη κάρτα.

4′ Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Βασιλείου αμαρκάριστος έπιασε την κεφαλιά αλλά αστόχησε.