ΤΕΛΙΚΑ: Λεβαδειακός-Ατρόμητος 2-2 – Ξάνθη-ΠΑΣ 1-2 – Πανιώνιος-Δόξα 2-0

Παρακολουθήστε την εξέλιξη των τριών αναμετρήσεων για την 25η αγωνιστική της Superleague.

ΤΕΛΙΚΟ στη Λιβαδειά

ΤΕΛΙΚΟ στη Νέα Σμύρνη

90′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Οκούε έστρωσε στον Μενδρινό που σούταρε δυνατά από τη γραμμή της περιοχής και από το ημικύκλιο αλλά ο Ρόκας εντυπωσιακά έδιωξε σε κόρνερ

90′ Κίτρινη κάρτα στον Πίτου Γκαρσία

89′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Φάουλ του Πόποβιτς, κεφαλιά του Τομάς, ο Μεντί δίπλα από το δοκάρι δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα και να την στείλει στα δίχτυα

86′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μήτρογλου βγήκε απέναντι στον Στρατηλάτη, αλλά το πλασέ του πέρασε δίπλα απ’ το αριστερό δοκάρι του Λεβαδειακού

85′ Φάουλ Φαβάλι από αριστερά, κεφαλιά του Βιάνα, ο Ιτάνζ έδιωξε δύσκολα

85′ Δυνατό σουτ του Μενδρινού έξω απο την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω απο το δοκάρι

88′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 1-2. Εκπληκτικό σουτ του Βλαχοδήμου έξω από την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα του Κηπουρού

87′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 2-2. Σέντρα Πίτου Γκαρσία από αριστερά, ο Μήτρογλου στο δέυτερο δοκάρι με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

85′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Οκούε στη θέση του Αμπντουλάγιεφ

82′ Νέα μεγάλη στιγμή για τον Ατρόμητο. Σουτ του Τάτου έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Τόμας, αλλά ο Στρατηλάτης με το δεξί πόδι κατάφερε να διώξει

82′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, 0-2. Γύρισμα του Ντάσιου από δεξιά, η μπάλα έφτασε στον Βίλα, ο οποίος αμαρκάριστος από το ύψος του πέναλτι με σουτ έκανε το 0-2

77′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Τάτου από αριστερά, ο Μήτρογλου αμαρκάριστος στα δεξιά της περιοχής επιχείρησε το γυριστό σουτ στην κίνηση, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι

77′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Ναπολεόνι

76′ Σέντρα σουτ του Οικονόμου από αριστερά, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το δοκάρι

73′ Κίτρινη κάρτα στον Μπεσέρα

71′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Νταρμπιόν αντί του Κομεσίδη

70′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Τζάνης αντί του Κυριάκου

69′ Κίτρινη κάρτα Αμπουμπακάρι

67′ Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ρόβας στη θέση του Σάμαρη

66′ Τρίτη αλλαγή για την Δόξα. Ο Ουέλινγκτον στη θέση του Κοβάσεβιτς

66′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο στη θέση του Αναστασάκου

65′ Πρώτη καλή στιγμή για την ομάδα της Δράμας. Ο Κυβελίδης μπήκε από αριστερά στην περιοχή, έκανε και το σουτ όμως ο Μιχαηλίδης απέκρουσε στη γωνία

64′ Διπλή αλλαγή για την Ξάνθη. Μάνταλος και Βλαχοδήμος στις θέσεις των Βασιλακάκη και Σουάνη

63′ Νέα ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Ντιμπαλά βγήκε μόνος του μέσα στην περιοχή απέναντι στον Ρόκα, ομως ο τερματοφύλακας της Δόξα βγήκε γρήγορα και απέκρουσε

63′ Φάουλ Σουμπίνιο από αριστερά, η μπάλα έσκασε μπροστά από τον Ιτάνζ, ο οποίος έπεσε στην αριστερή του γωνία και μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια

60′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Πόποβιτς στη θέση του Μαχαίρα

60′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Σάμαρης πήρε την μπάλα απο αριστερά, κινήθηκε παράλληλα προς την περιοχή, ο Κούτσι του άνοιξε διάδρομο τραβώντας δυο αμυντικούς, όμως το σουτ του Σάμαρη ήταν άστοχο και έφυγε άουτ

58′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 0-1. Δυνατό σουτ του Μπεσέρα από δεξιά, ο Βιβιανί δεν κατάφερε να διώξει σωστά και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα της Ξάνθης

53′ Όμορφη ατομική ενέργεια από τον Σιόβα που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του αλλά ο Ρόκα βγήκε έγκαιρα και μπλόκαρε την μπάλα

53′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Σουτ του Μπεσέρα από το ημικύκλιο, η μπάλα πάνω από την εστία του Βιβιανί.

52′ Κίτρινη κάρτα στον Μελισσά

52′ Κίτρινη κάρτα στον Ντάσιο για χέρι

50′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ανδράλας στη θέση του Μιχαήλ

47′ Σουτ του Βίλα από πλάγια θέση δεξιά, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Βιβιανί

46′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μήτρογλου στη θέση του Καραγκούνη

Δεύτερο ημίχρονο στις τρεις αναμετρήσεις

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στα τρια ματς

44′ Σέντρα του Μαρσελίνιο από δεξιά, ο Σουάνης ολομόναχος από το ύψος του πέναλτι με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κηπουρού

44′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 2-1. Ο Τάτος με ωραία ενέργεια άδειασε δύο παίκτες του Λεβαδειακού και μοίρασε στον Μπάλα. Ο τελευταίος με τη μία έστρωσε στον Οικονόμου, ο οποίος με διαγώνιο σουτ από τα αριστερά της περιοχής έστειλε την μπάλα στην αντίθετη γωνία

40′ Κίτρινη κάρτα στους Ζαμπρέλα και Φλίσκα για αψιμαχία

40‘ Δεύτερη αλλαγή για τη Δόξα και αυτή αναγκαστική. Ο Ψυχογιός στη θέση του Σικαλιά

37′ Μεγάλη φάση για τον Λεβαδειακό. Σουμπίνιο και Ναπολεόνι συνδυάστηκαν άψογα, αλλά ο Ιτανζ απόκρουσε σωτήρια το σουτ του τελευταίου

36′ Κάθετη πάσα του Τζημόπουλου, ο Γεωργίου απέναντι στον Βιβιανί έστειλε τη μπάλα πάνω από την εστία της Ξάνθης

30′ Κίτρινη κάρτα στον Αμπντουλάγιεφ

29′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 2-0. Σέντρα του Φαβάλι από αριστερά, η μπάλα χτύπησε στο σώμα του Πίτου Γκαρσία, στρώθηκε στον Ζησόπουλο, ο οποίος με κοντινό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

28′ Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο

27′ Αλλαγή για την Δόξα. Ο Αγτζίδης στη θέση του Μπριλλάκη.

22′ Δυνατό σουτ του Πόι από δεξιά, η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κηπουρού

21′ Σουτ του Όμο έξω από την περιοχή, δεν είχε δύναμη και ο Ρόκα δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει

16′ Σέντρα του Μαρκόφσκι από δεξιά, ο Σουάνης κατέβασε στο δεύτερο δοκάρι και σούταρε, με τη μπάλα να φεύγει πάνω από την εστία του Κηπουρού

15′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 1-0. Σουτ του Ζησόπουλου, η μπάλα χτύπησε στον Φαβάλι και άλλαξε πορεία, έφτασε στον Ναπολεόνι, ο οποίος με κοντινό σουτ την έστειλε στα δίχτυα

13′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 2-0. Όμορφη πάσα του Κούτσι στον Ντιμπαλά που έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Δόξας, μπήκε στην περιοχή, πλάσαρε τον Ρόκα στην έξοδο του και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

10′ Νέα ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Πόι έπιασε έναν το δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του ΠΑΣ, η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κηπουρού.

8′ Νέα καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Σουάνης έπιασε την κεφαλιά μέσα από τη μεγάλη περιοχή, ύστερα από σέντρα του Πόι, αλλά η μπάλα έφυγε αρκετά μέτρα άουτ

6′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 1-0. Ο Αντούνες εκτέλεσε το φάουλ με αριστοτεχνικό τρόπο και έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Ρόκα

3′ Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Σουάνης μπήκε στη μεγάλη περιοχή, έκανε το γύρισμα παράλληλα στην εστία του ΠΑΣ, αλλά έδιωξαν οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων.