ΤΕΛΙΚΑ: ΟΦΗ-Άρης 0-1 – ΠΑΣ Γιάννινα-Ξάνθη 0-2

ΦΩΤΟ NEWSIT
ΦΩΤΟ NEWSIT

Ο Άρης πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα ενώ και η Ξάνθη πήρε την πρώτη της εκτός έδρας νίκη.

ΛΗΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ. ΟΦΗ-ΑΡΗΣ 0-1 ΚΑΙ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΞΑΝΘΗ 0-2.

91′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Καζάκης αντί του Μαρκόβσκι.

87′ ΚΙ ΑΛΛΗ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Ταυλαρίδης είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με 9 παίκτες.

86′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Μάντζιος αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη για θέατρο.

85′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Καμπάνταης στη θέση του Κάλατζιτς.

85′ Κίτρινη κάρτα στον Ιάκομπ του Άρη.

Προσωρινή διακοπή στο Γεντί Κουλέ λόγω υβριστικών συνθημάτων κατά του διαιτητή.

79′ Ζητάνε πέναλτι οι παίκτες του ΟΦΗ. Ο Μάντζιος έκανε ωραία κίνηση μέσα στην περιοχή, ο Σανκαρέ κράτησε τον επιθετικό των Κρητικών αλλά ο Μήτσιος δεν έδωσε τίποτα. Κίτρινη κάρτα στον Μάντζιο για διαμαρτυρία.

78′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Ούμπιντες μέσα σε 3 λεπτά είδε δύο κίτρινες κάρτες και αφήνει την ομάδα του με 10. Αυστηρή η δεύτερη καρτα στον Αργεντινό.

76′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κάταϊ στη θέση του Λόπεθ. Και για τον Άρη. Ο Βράνιες αντί του Καστίγιο.

75′ Κίτρινη κάρτα στον Ούμπιντες του Άρη.

71′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Βελλίδης απέκρουσε εντυπωσιακά την κοντινή προβολή του Γεωργίου.

68′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μάνταλος στη θέση του Σουάνη.

64′ Αλλαγή και για τον ΟΦΗ. Ο Παπουλής στη θέση του Σίσιτς.

63′ Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Ιάκομπ και Ακόστα στη θέση των Σολτάνι και Γιαννιώτα.

57′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Γεωργίου στη θέση του Μπεσέρα.

52′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ. Ο Μαρκόβσκι με σουτ από το ύψος της περιοχής διπλασίασε τα τέρματα της Ξάνθης.

52′ Κίτρινη κάρτα στον Ταυλαρίδη του ΟΦΗ και στον Καστιγιο του Άρη.

50′ Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μπουζίντ έπιασε την κεφαλιά και ο Βιβιανί έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

49′ Ευκαρία για τον ΟΦΗ. Ο Μπουλούτ έκανε την επικίνδυνη σέντρα σουτ και ο Βελλίδης σταμάτησε τη μπάλα πάνω στη γραμμή.

48′ Κίτρινη κάρτα στον Πάντο.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος και στα δύο γήπεδα.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ στα δύο γήπεδα.

45′ Κίτρινη κάρτα στον Λίλα του ΠΑΣ.

41′ Κίτρινη κάρτα στον Κάλαιτζιτς του ΟΦΗ.

39′ Κίτρινη κάρτα στον Μπουλούτ του ΟΦΗ.

37′ Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Άστοχο σουτ του Ντε Βινσέντι.

35′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Καστίγιο μπήκε στην περιοχή έφτασε απέναντι από τον Κάρολ αλλά το γύρισμα του στον Σολτάνι δεν ήταν καλό.

31′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Εντιμάρ στα δίχτυα του Φεγκρούς.

31′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Ούμπιντες έκανε τη σέντρα και ο Γιαννιώτας με κεφαλιά σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Άρη.

19′ Σουτ του Σουμπίνιο, ο Γεωργίου έκανε την προβολή αλλά δεν πρόλαβε τη μπάλα.

18′ Ωραία προσπάθεια του Σουμπίνιο, το σουτ του όμως κόντραρε στον Σανκαρέ και έφυγε κόρνερ.

17′ Άστοχο σουτ του Ζαϊρί μέσα από την περιοχή.

17′ Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου.

10′ Ωραίο σουτ του Γιαννιώτα η μπάλα λίγο άουτ.

8′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ. Κοντρόλ με το γόνατο του Μπακαγιόκο και δυνατό σουτ που τράνταξε το δοκάρι της εστίας του Βιβιανί.