Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΜΠΑΜΑ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Συννεφιά 12 Αθήνα Αναλυτικά

ΤΕΛΙΚΑ: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 3-1 – Ξάνθη-Λεβαδειακός 1-1

Τελευταία ενημέρωση: 10.12.2011 | 19:00
Πρώτη δημοσίευση: 10.12.2011 | 16:28

Ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στις νίκες υποχρεώνοντας τον Ατρόμητο στη δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα, ενώ Ξάνθη και Λεβαδειακός έμειναν στο 1-1.

ΠΑΟΚ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2-1 (19' Λίνο, 29' πεν. Βιεϊρίνια, 93' Αθανασιάδης - 60' Μπρίτο)

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

93' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια με τακουνάκι βρήκε τον Αθανασιάδη και ο τελευταίος δεν αστόχησε από πλεονεκτική θέση.

90' Ο Αρίας στη θέση του Λάζαρ.

88' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Επστάιν εκτέλεσε φάουλ και ο Κρέσιτς έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

75' Ο Γεωργιάδης σούταρε αλλά ο Ιτάνζ έδιωξε σε κόρνερ.

73' Ο Ίβιτς στη θέση του Φωτάκη.

69' O  Γεωργιάδης στη θέση του Σαλπιγγίδη ο οποίος καταχειροκροτήθηκε.

60' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Εκπληκτικό αριστερό σουτ του Μπρίτο, στο παραθυράκι του Κρέσιτς.

53' Ο Αναστασάκος στη θέση του Πίτου Γκαρσία.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

46' Ο Σφακιανάκης στη θέση του Γιαννούλη.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

42' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μήτρογλου έκανε το σουτ με το αριστερό μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

31' Κίτρινη κάρτα στον Πίτου Γκαρσία.

29' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια νίκησε τον Ιτάνζ και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

26' ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΠΑΟΚ. Ο Ζουέλα κράτησε τον Αθανασιάδη μέσα στην περιοχή, ο Τριτσώνης δεν έδωσε κάτι αλλά ο βοηθός του, Ακρίβος υπέδειξε την παράβαση και ο διαιτητής σωστά άκουσε τον βοηθό του.

21' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης πάσαρε στον Φωτάκη αλλά το σουτ του τελευταίου απέκρουσε με τα πόδια ο Ιτάνζ.

19' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Εκπλητική εκτέλεση φάουλ του Λίνο που δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Ιτάνζ.

18' Κίτρινη κάρτα στον Μπάλλα.

14' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Γκαρσία, ο Ιτάνζ έδιωξε δύσκολα με τα πόδια.

12' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Επστάιν βγήκε μόνος του από τα πλάγια, αλλά το πλασέ του σταμάτησε πάνω στον Κρέσιτς.

11' Σουτ του Βιεϊρίνια, εύκολα μπλόκαρε ο Ιτάνζ.

8' Σουτ του Σαλπιγγίδη από καλή θέση μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

3' Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια απείλησε τον Ιτάνζ αλλά ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου έδιωξε και στην επαναφορά το σουτ του Λίνο σταμάτησε και πάλι πάνω στον Ιτάνζ.

Σέντρα στον αγώνα

ΠΑΟΚ
: Κρέσιτς, Λίνο, Έττο, Τσιρίλο, Μαλεζάς, Λαζάρ (90' Αρίας), Γκαρσία, Φωτάκης (73' Σουάνης), Βιεϊρίνια, Σαλπιγγίδης (69' Γεωργιάδης), Αθανασιάδης.

Ατρόμητος: Ιτάνζ, Σκόνδρας, Τομας, Τάτος, Επστάιν, Μπρίτο, Μπαλλας, Γιαννούλης (46' Σφακιανάκης), Μήτρογλου, Ζουέλα, Πίτου Γκαρσία (53' Αναστασάκος).

Διαιτητής: Τριτσώνης

ΞΑΝΘΗ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 0-1 (83' Μαρκόβσκι - 74' Βασιλείου)

94' Ο Μαχαίρας στη θέση του Ζησόπουλου.

83' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ. Ο Μαρσελίνιο μπήκε από τα αριστερά, γύρισε τη μπάλα και ο Μαρκόβσκι με προβολή έφερε το ματς στα ίσα.

77' Ο Σάντσεζ στη θέση του Κοιλιάρα.

74' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ. Ωραία αντεπίθεση του Λεβαδειακού με τον Βασιλείου να πλασάρει ιδανικά τον Βιβιανί.

63' Ο Σουάνης στη θέση του Πόι.

62' Κίτρινη στον Τομας.

53' Ο Μαρσελίνιο στη θέση του Μάνταλου.

42' Αναγκαστική αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ζουρούδης στη θέση του Κουτσόπουλου.

34' Κίτρινη στον Βασιλακάκη.

31' Κίτρινη στον Κοιλιάρα.

29' Κίτρινη στον Κόρμπο.

19' Ο Βασιλείου έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Βιβιανί απέκρουσε.

16' Το πλασέ του Βλαχοδήμου, πέρασε άουτ.

4' Σουτ του Φαβάλι, μπλόκαρε ο Βιβιανί.