Τρίτη, 23 Απρ.

ΤΕΛΙΚΑ: Πανιώνιος-ΠΑΟΚ 1-0 – Εργοτέλης-Καβάλα 2-1

Η αυλαία της 22ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Superleague ανοίγει με δύο σπουδαία ματς που θα κρίνουν πολλά στη μάχη των πλέι οφ αλλά και της παραμονής. Παρακολουθήστε την εξέλιξη των αγώνων σε Νέα Σμύρνη και Παγκρήτιο.

ΛΗΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ.

92′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καβάλα. Ο Αμπντούν με απευθείας εκτέλεση φάουλ λίγο έλειψε να ισοφαρίσει το ματς.

92′ Σουτ του Τσυκαλά από το ύψος της περιοχής έφυγε άουτ.

90′ Κίτρινη κάρτα στον Σαλαλί.

89′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ. Ο Τόμασιτς είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

87′ Ο Σαλαλί στη θέση του Μπάλαμπαν.

86′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Τσιρίλο είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

80′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Κούκετς στη θέση του Σβέρκος.

79′ Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Ογκμπέτσε στη θέση του Πέρτζελ.

77′ Κίτρινη κάρτα στον Γουνδουλάκη.

76′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Αναστασόπουλος στη θέση του Σάμαρη.

75′ Κίτρινη κάρτα στον Τσιρίλο και στον Ριέρα.

74′ Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Περεϊρίνια στη θέση του Ρίος.

71′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Λεάλ ευστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε από τον Σιόντη.

73′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Μπάλαμπαν νίκησε τον Κρέσιτς και άνοιξε το σκορ.

71′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ. Ο Μαλεζάς ανέτρεψε τον Ριέρα και ο Σταθόπουλος έδωσε σωστά το πέναλτι.

71′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης έκλεψε τη μπάλα από τον Σιόβα αλλά το πλασέ του έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Μάχο.

68′ Καλό σουτ του Ελ Ζαρ, η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

67′ Ο Σαλπιγγίδης στη θέση του Ίβιτς.

64′ Κίτρινη κάρτα στον Όμο.

63′ Ο Ορφανός στη θέση του τραυματία Μπέτο.

Το πέναλτι που αρνήθηκε ο Σταθόπουλος στον ΠΑΟΚ

60′ Ο Ελ Ζαρ στη θέση του Λίνο.

57′ O Kρέσιτς στη θέση του τραυματία Χαλκιά.

55′ Ο Λεάλ στη θέση του Βερπακόφσκις.

54′ Σουτ του Μπάλαμπαν πέρασε άουτ.

48′ Σουτ του Ρομάνο, εδιωξε ο Γκαλίνοβιτς.

46′ Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Σιόντης στη θέση του Πετκάκη.

Σέντρα και στα δύο γήπεδα.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΓΗΠΕΔΑ.

44′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Μπέτο απάντησε στο τέρμα του Ονουάτσι, με κεφαλιά μετά από σέντρα του Ρομάνο.

44′ Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία.

41′ Ένταση στη Νέα Σμύρνη με τους γηπεδούχους να φωνάζουν για εκτός φάσης χτύπημα του Γκαρσία στον Σάμαρη. Από την εξέδρα έπεσαν μπουκάλια και ο Λίνο κλώτσησε ένα προς τον κόσμο.

40′ Κίτρινη κάρτα στον Γκαλίτσιο.

38′ Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Σβέρκος βρέθηκε σε πολύ καλή θέση αλλά το σουτ έφυγε πολύ άουτ.

35′ Κεφαλιά του Σιόβα από καλή θέση πέρασε άουτ.

32′ Ο Αθανασιάδης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Τσότσαλιτς, ο διαιτητής Σταθόπουλος υπέδειξε την παράβαση αλλά όχι και το πέναλτι αφού θεώρησε ότι ο παίκτης του ΠΑΟΚ ήταν εκτός περιοχής.

24′ Κίτρινη κάρτα στον Σάμαρη.

21′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ. Ο Μπένζαμιν Ονουάτσι με πλασέ νίκησε τον Δασκαλάκη.

20′ Οι παίκτες του Εργοτέλη ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Πετκάκη πάνω στον Βερπακόφσκις.

17′ Ο Μπάλαμπαν προσπάθησε από πλάγια να νικήσει τον Χαλκιά, αλλά ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ αντέδρασε σωστά.

10′ H πρώτη καλή στiγμη για τον Εργοτέλη. Ο Βερπακόφσκις σούταρε η μπάλα κόντραρε στον Ντιέ και ο Γκαλίνοβιτς έδιωξε εντυπωσιακά.

3′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λίνο εκτέλεσε το φάουλ, ο Αθανασιάδης έκανε την προβολή αλλά κατάφερε από το ένα μέτρο να διώξει τη μπάλα και όχι να τη στείλει προς την εστία.