Τρίτη, 16 Απρ.

ΤΕΛΙΚΑ: Πανσερραϊκός-Κέρκυρα 0-2 – Καβάλα-Εργοτέλης 3-1

Παρακολουθήστε την εξέλιξη των αγώνων σε Σέρρες και Καβάλα στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Superleague.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΚΕΡΚΥΡΑ 0-2 (25′ Επστάιν, 87′ Ιωάννου)

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

87′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα. Οι φιλοξενούμενοι σφράγισαν τη νίκη τους με το τέρμα του Ιωάννου.

80′ Ο Μακρυδημήτρης στη θέση του Καλαντζή.

75′ Ο Γιάντσης στη θέση του Τσίγκα.

74′ Ο Ανάκογλου στη θέση του Σουμπίνιο

73′ Κεφαλιά του Ντελέ από καλή θέση έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Κωνσταντόπουλου.

71′ O Καλαντζής βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση αλλά το σουτ του πέρασε λίγο άουτ.

54′ Ο Ιωάννου στη θέση του Φλαβίνιο.

50′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό. Ο Παπάζογλου έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Κοντοδήμος έδιωξε πάνω στη γραμμή.

46΄ Ο Γεωργιάδης στη θέση του Αμπουμπακάρι.

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

40′ Ο Ράντμαν πρόλαβε τον Καλαντζή και απέτρεψε το 0-2.

25′ Ο Ντένις Επστάιν με το 5ο του φετινό τέρμα άνοιξε το σκορ.

Σέντρα του αγώνα

Πανσερραϊκός: Ράντμαν, Παπάζογλου, Παντελιάδης, Αμπουμπακάρι (46′ Γεωργιάδης), Άμο, Κάστρο, Σουμπίνιο (74′ Ανάκογλου), Μπέλιτς, Νταλέ, Μαβένε, Λεοζίνιο.

Κέρκυρα: Κωνσταντόπουλος, Βενέτης, Στολτίδης, Καλαντζής (80′ Μακρυδημήτρης), Φλαβίνιο (54′ Ιωάννου), Τσίγκας (75′ Γιάντσης), Μαϊστόροβιτς, Κοντοδήμος, Γκουστάβο, Επστάιν, Μακρής.

Διαιτητής: Χαραλαμπίδης

ΚΑΒΑΛΑ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 3-1 (28′ αυτ. Σασιασβίλι, 53′ Νταρσεβίλ, 59′ Ονουάτσι – 89′ Λεάλ)

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

89′ ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη. Ο Λεάλ εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας της Καβάλας και εύκολα νίκησε τον Γκαλίνοβιτς.

84′ Ο Ναζλίδης στη θέση του Νταρσεβίλ.

73′ Ο Βουτσίσεβιτς στη θέση Ογκμπέτσε.

68′ Ο Ντικρόκ στη θέση του Καρντόζο.

65′ Ο Χάντι στη θέση του Ολίσε

59′ ΓΚΟΛ για την Καβάλα. Σε θρίαμβο έχει μετατρέψει τη νίκη της η γηπεδούχος ομάδα. Ο Ονουάτσι σκόραρε για τέταρτο σερί ματς και ανέβασε το δείκτη του σκορ.

53′ ΓΚΟΛ για την Καβάλα. Ο Νταρσεβίλ με όμορφη ενέργεια απέφυγε δύο αντιπάλους και με δυνατό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

46′ Ο Φραγκουλάκης και ο Βίσιο στη θέση των Ρουμπάκη και Μπέτο.

43′ ΔΟΚΑΡΙ για την Καβάλα. Ο Ονουάτσι έπιασε το δυνατό σουτ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Δασκαλάκη.

28′ ΓΚΟΛ για την Καβάλα. Ο Σασιασβίλι άθελα του έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

21′ Σουτ του Ογκμπέτσε έδιωξε ο Δασκαλάκης.

12′ Καλή στιγμή για την Καβάλα. Ο Αμπντούν από κοντά δεν μπόρεσε να σκοράρει.