11oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΑ: Skoda Ξάνθη- Δόξα Δράμας 1-0 – Αστέρας Τρίπολης-ΟΦΗ 2-2 – Εργοτέλης -Ατρόμητος 2-2 – Πανιώνιος-Λεβαδειακός 2-0

Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt τις τέσσερις αναμετρήσεις για την 27η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

ΛΗΞΗ σε όλες τις αναμετρήσεις

90′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 2-0. Ατομική προσπάθεια από τον Κούρντι, ο οποίος κέρδισε τις κόντρες και με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κυριακίδη.

90′ Εννιά λεπτά καθυστερήσεωνστο Παγκρήτιο δείχνει ο τέταρτος διαιτητής

Ο ποδοσφαιριστής του Εργοτέλη μεταφέρεται με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες και το παιχνίδι ξαναρχίζει μετά από ολιγόλεπτη διακοπή

Μικρή διακοπή αφού υπάρχει σοβαρός τραυματισμός του Γιαλούση του Εργοτέλη.

80′ Κίτρινη κάρτα στον Κατσικοκέρη για τον τρόπο που πανηγύρισε

80′ ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη, 2-2. Ο Λεάλ έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Κατσικοκέρης με κοντινό σουτ στην κίνηση ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους

74′ ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη, 1-2. Φάουλ του Φραγκουλάκη, ο Γιοβάνοβιτς με ανάποδη κεφαλιά μειώνει το σκορ για τον Εργοτέλη

73′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 2-2. Εκτέλεση φάουλ του Κάλαϊτζιτς από δεξιά, κεφαλιά-πάσα του Ταυλαρίδη στο δεύτερο δοκάρι, ο Παπουλής με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι ισοφάρισε για την ομάδα του

70′ Αλλαγή για τον Αστέρα, ο Ουσέρο αντί του Έγκον

64′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο. Ο Μήτρογλου ήταν εύστοχος και πέτυχε το 16ο του γκολ στο πρωτάθλημα

63′ Πέναλτι για τον Ατρόμητο. Ο Πίρσον ανέτρεψε τον Δημούτσο

60′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 1-0. Ο Κούτσι εκτέλεσε το πέναλτι και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κυριακίδη

59′ Πέναλτι για τον Πανιώνιο. Κεφαλιά του Μενδρινού έξω από τη μεγάλη περιοχή, ο Τομάς σταμάτησε την πορεία της μπάλας με το χέρι και δέχτηκε την κίτρινη κάρτα

60′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μήτρογλου στη θέση του Καραμάνου

58′ Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη, ο Λεάλ στη θέση του Κυριακίδη

51′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 0-1. Ο Αναστασάκος ήταν εύστοχος από της άσπρη βούλα

50′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Πίρσον στη θέση του Καρέλη

48′ Πέναλτι για τον Ατρόμητο και κόκκινη κάρτα στον Καβουσάκη. Με δέκα ο Εργοτέλης για ένα ημίχρονο. Ο Κομίνης μετά από υπόδειξη του βοηθού του δίνει πέναλτι μετά από ανατροπή του Καραμάνου απ’ τον Καβουσάκη, ο οποίος αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη

46′ Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, Πίτσος και Ουκάρ στις θέσεις των Βάντο και Λόπες

46′ Αλλαγή για τον Αστέρα, ο Μπρέσκα στην θέση του Ναβάρο

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ σε όλες τις αναμετρήσεις

37′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης, 2-1. Γύρισμα του Ναβάρο από δεξιά, ο Φρανκού από το ύψος του πέναλτι με όμορφο πλασέ έκανε το 2-1 για τον Αστέρα

34′ Αλλαγή για την Δόξα Δράμας. Ο Κατσαβάκης προχώρησε γρήγορα στην πρώτη αλλαγή βάζοντας τον Αραβίδη στη θέση του κεντρικού αμυντικού Γκαρακλίδη

30′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 1-1. Σέντρα του Ζορμπά, ο Μάντζιος με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα

10′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης, 1-0. Σέντρα του Ναβάρο από αριστερά, ο Βάντο στην προσπάθεια του να διώξει από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στην εστία του Σαχσανίδη

12′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 1-0. Ο Μαρσελίνιο έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Βασιλακάκης κατέβασε ωραία την μπάλα -στη μεγάλη περιοχή- και με σουτ έκανε το 1-0 για την ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη.